KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków łączy pokolenia: Konkurs RKS dla seniorów i uczniów

Rada Krakowskich Seniorów oraz Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK ogłaszają konkurs literacko-plastyczny dla seniorów i uczniów pt. „Łączymy Pokolenia – MÓJ KRAKÓW”. Przedsięwzięcie, będące częścią obchodów 10-lecia powstania RKS, realizowane jest w ramach Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

Fot. Kraków Dla Seniora

Zadaniem konkursu jest rozwijanie zdolności literackich, plastycznych oraz  wyobraźni i aktywności twórczej seniorów i młodzieży szkolnej. Uczestnikami mogą być wyłącznie mieszkańcy Krakowa: osoby w wieku 60+ oraz dzieci i młodzież szkolna w przedziale wiekowym  6-11 lat oraz 12-18 lat.

Do konkursu mogą być zgłoszone wyłącznie prace wcześniej niepublikowane i nienagradzane w dwóch kategoriach:

  • literatura – dowolna praca literacka, np. opowiadanie, esej, wiersz,
  • plastyka – praca plastyczna wykonana w dowolnie wybranej technice.

Tematem prac konkursowych ma być Kraków w ujęciu historycznym lub współczesnym. Prace mogą nawiązywać do najpiękniejszych zakątków Krakowa i ważnych wydarzeń związanych z naszym miastem. W pracach seniorów chcemy odnaleźć klimat Krakowa również z czasów, które już nie powrócą, a przywołują obrazy miejsc i związanych z nimi historycznych wydarzeń. Najmłodszych zachęcamy, oprócz spojrzenia w historię, do zaprezentowania Krakowa, w jakim żyją obecnie. Pragniemy również, aby twórcy – dzieci i seniorzy mogli podzielić się  swoimi przeżyciami, zdarzeniami, z którymi mieli do czynienia. Czekamy na literacki lub plastyczny obraz wydarzeń – zarówno tych wielkich, wspólnie przeżywanych z całą lokalną społecznością dzielnicy, parafii, miasta, które pozostawiły w nas wspomnienie niezapomnianych chwil i mogły mieć wpływ na dalsze życie, dzięki którym kochamy Kraków, ale także tych bardziej osobistych, rodzinnych, dzięki którym Kraków jest dla nas niepowtarzalny i najbliższy sercu.

Prace konkursowe należy składać od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14  w siedzibie RKS przy al. Ignacego Daszyńskiego 19 do dnia 21 maja 2024 r. Można je także przesyłać pocztą z dopiskiem „KONKURS” na adres: Rada Krakowskich Seniorów, al. Ignacego Daszyńskiego 19, 31-534 Kraków lub na adres e-mail: rks@um.krakow.pl.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali laureatów w czerwcu. Wyniki konkursu zostaną również ogłoszone na portalu Magiczny Kraków oraz na stronie dlaseniora.krakow.pl i na Facebooku Rady Krakowskich Seniorów.

Więcej szczegółów w Regulaminie i dokumentach poniżej. Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14 pod numerami telefonów: 12 445 96 66 i 12 445 96 67.  

DOC REGULAMIN KONKURSU "MÓJ KRAKÓW"

DOC Załącznik nr 1 do Regulaminu

DOC Załącznik nr 2 do Regulaminu

DOC Załącznik nr 3 do Regulaminu

DOC Załącznik nr 4 do Regulaminu

DOC Załącznik nr 5 do Regulaminu

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marek Jachowicz
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2024-03-19
Data aktualizacji: 2024-03-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź