KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sercem i Pędzlem – konkurs malarski dla seniorów 2024

Prace rysunkowe i malarskie, wykonane na papierze, dowolną techniką i na dowolny temat – krakowscy seniorzy zainteresowani aktywnością artystyczną mogą przygotować obrazy do kolejnej edycji konkursu malarskiego „Sercem i Pędzlem”.

To już czwarta odsłona inicjatywy przygotowanej i realizowanej przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (w którym funkcjonuje Referat ds. Seniorów) oraz Annę Okońską-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej w ramach realizacji Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

Organizatorzy zachęcają do przygotowania prac rysunkowych i malarskich na papierze, dowolną techniką i na dowolny temat z oprawą paspartu. Jeden autor może dostarczyć tylko jeden obraz, wybierając kategorię „dla początkujących”, albo „dla zaawansowanych”. Prace malowane na blejtramach i obrazy oprawione w ramy nie będą przyjmowane. Maksymalne wymiary obrazu z paspartu 50 cm x 40 cm.

Udział w konkursie trzeba zgłosić do 30 września na adres: sercem.i.pedzlem@gmail.com. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 508 688 474.

W dniach 1-7 października w godz. 8-15 obrazy należy dostarczyć do Urzędu Miasta Krakowa (Referat ds. Seniorów, ul. Dekerta 24, segment B, pok. 4-6). Na odwrocie każdego obrazu należy umieścić metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora, tytułem obrazu, numerem telefonu, adresem mailowym i kategorią do której obraz zostaje zgłoszony. Autorzy wraz z pracami składają też pisemną zgodę na publikację pracy, nazwiska i wizerunku.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia br.  w Centrum Kongresowym ICE Kraków podczas Koncertu dla Seniorów. Tego dnia, również w Centrum Kongresowym, prace laureatów zostaną zaprezentowane podczas wystawy.

Dokumenty do pobrania:

PDF Regulamin konkursu

DOC Zgłoszenie do konkursu

DOC Zgoda na wykorzystanie obrazów

DOC Klauzula RODO

Plakat_nowy_A1-02.jpg

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marek Jachowicz
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2024-06-28
Data aktualizacji: 2024-06-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź