KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

PODOLOG dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

Miasto realizuje kolejną edycję programu pomocowego z bezpłatnymi usługami podologicznymi dla seniorów, tym razem obejmującą również osoby z niepełnosprawnościami. Celem projektu „Pielęgnacja i profilaktyka stóp PODOLOG 85+ oraz 70+ dla osób z niepełnosprawnościami” jest poprawa jakości i poziomu życia mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej oraz osób z niepełnosprawnościami w wieku od 70 lat legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym poprzez zapewnienie im dostępu do diagnostyki i podstawowych zabiegów profilaktycznych oraz pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa.

Fot. Kraków Dla Seniora

W przypadku seniorów, z racji wieku oraz wielu chorób, które zmniejszają ich sprawność fizyczną, samodzielna pielęgnacja stóp może się okazać niemożliwa. Podolog po wstępnym badaniu pacjenta wykonuje pedicure medyczny lub niezbędny zabieg podologiczny, np. usuwanie odcisków, modzeli, zabieg na wrastające paznokcie, kurzajki (brodawki), pękające pięty, leczenie zmian grzybiczych czy profilaktykę stopy cukrzycowej. 

Konsultacje i zabiegi są bezpłatne. Odbywają się w profesjonalnym gabinecie, który jest wyposażony w wysokiej klasy sprzęt podologiczny, w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu (ul. Odrzańska 13/2) przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Dla osób mających problem z poruszaniem się istnieje możliwość umówienia wizyty w domu pacjenta, jednak ze względu na możliwość użycia profesjonalnego sprzętu i zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego w związku z pandemią COVID-19 podolog będzie przyjmował przede wszystkim w ośrodku.

Żeby skorzystać z programu, konieczne jest zarejestrowanie się w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu pod numerem telefonu 609 915 005 od poniedziałku do piątku w godz. 10-14 i ustalenie terminu wizyty. Liczba zabiegów jest ograniczona, więc liczy się kolejność zgłoszeń.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2022-05-02
Data aktualizacji: 2023-03-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź