KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków dla seniora

Mistrzostwa Krakowa Seniorów w Brydżu Sportowym

2023-11-28

Stowarzyszenie „Młodzi Starszym - Trefle i Piki” zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach Krakowa Seniorów w Brydżu Sportowym, organizowanych przy profesjonalnym wsparciu Małopolskiego Związku Brydża Sportowego.

Koncert dla Seniorów

2023-11-15

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza w czwartek, 7 grudnia w samo południe do Centrum Kongresowego ICE Kraków na Koncert dla Seniorów. Wydarzenie, organizowane przez Urząd Miasta Krakowa w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS, skierowane jest do wszystkich krakowskich seniorów, którzy otrzymali bezpłatne zaproszenia.

Meleks dla seniorów 70+ i dla osób z niepełnosprawnością 65+

2023-03-14

Usługa transportowa MELEKS ma na celu pomoc seniorom w dotarciu do grobów bliskich i jest świadczona w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-14, z wyłączeniem dni świątecznych, na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów.

Dodatkowo seniorzy 70+ i osoby z niepełnosprawnością 65+ będą mogli skorzystać z meleksów w okresie Wszystkich Świętych od 31 października do 2 listopada.

Poszukujemy asystentów osób starszych

2023-10-23

Fundacja Uśmiech poszukuje asystentów dla osób starszych 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+. Projekt jest realizowany ze środków Miasta Krakowa i polega na wsparciu asystentów, odwiedzających swoich podopiecznych w domach i towarzyszących im w wykonywaniu czynności dnia codziennego oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+

2023-10-02

Urząd Miasta Krakowa wraz z Fundacją Uśmiech rozpoczyna realizację zadania publicznego ,,Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+”. Nabór do programu pod nowym numerem infolinii - 533 161 063.

Taneczne Piątki, czyli potańcówki dla seniorów

2023-08-30

Centrum Kultury Podgórza zaprasza seniorów na cykl potańcówek z muzyką na żywo, organizowanych w wybrane piątkowe popołudnia w siedzibie głównej CKP (ul. Sokolska 13) oraz czterech filiach: Dworze Czeczów (ul. ks. J. Popiełuszki 36), Klubie Rybitwy (ul. Rybitwy 61), Klubie Tyniec (ul. Dziewiarzy 7) i Klubie Skotniki (ul. Batalionów Chłopskich 6). Udział we wszystkich potańcówkach jest bezpłatny.

PODOLOG dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

2022-05-02

Miasto realizuje kolejną edycję programu pomocowego z bezpłatnymi usługami podologicznymi dla seniorów, tym razem obejmującą również osoby z niepełnosprawnościami. Celem projektu „Pielęgnacja i profilaktyka stóp PODOLOG 85+ oraz 70+ dla osób z niepełnosprawnościami” jest poprawa jakości i poziomu życia mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej oraz osób z niepełnosprawnościami w wieku od 70 lat legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym poprzez zapewnienie im dostępu do diagnostyki i podstawowych zabiegów profilaktycznych oraz pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa.

Miasto Kraków zaprasza wszystkich seniorów / Краків запрошує всіх осіб поважного віку

2022-07-20

Miasto Kraków zaprasza wszystkich seniorów w tym obywateli Ukrainy którzy dopiero zamieszkali w Krakowie do korzystania z zajęć realizowanych w lokalnych Centrach Aktywności Seniorów.

Znajdź