KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków dla seniora

SPORT SENIOR - zajęcia ruchowe dla osób w wieku 60+

2024-03-13

Do końca września można korzystać z zajęć ruchowych dla osób w wieku 60+, oferowanych w ramach programu „SPORT SENIOR”. Projekt realizowany jest przez Fundację Popatrz Sercem we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

CZYSTY DOM – nowy numer infolinii 786 857 764

2024-02-29

Miasto Kraków realizuje program „Czysty dom”. Seniorzy powyżej 80 roku życia oraz osoby niepełnosprawne 70+ mogą zamówić sprzątanie mieszkania. Usługa jest bezpłatna i będzie realizowana pilotażowo do końca roku.

Akademia Zdrowia Osób Starszych

2024-02-21

Akademia to kolejne działanie miasta w ramach Programu PASIOS z inicjatywy Zespołu Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Zespołu Profilaktyki i Ochrony Zdrowia Rady Krakowskich Seniorów. Celem Akademii jest upowszechnianie wśród starszych mieszkańców Krakowa wiedzy, która może pomóc w zachowaniu dobrego zdrowia.

Meleks dla seniorów 70+ i dla osób z niepełnosprawnością 65+

2024-02-29

Usługa transportowa MELEKS ma na celu pomoc seniorom w dotarciu do grobów bliskich i jest świadczona od poniedziałku do piątku w godz. 10-14, z wyłączeniem dni świątecznych, na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów. Dodatkowo z meleksów będzie można skorzystać również 1 listopada.

Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+

2023-10-02

Urząd Miasta Krakowa wraz z Fundacją Uśmiech rozpoczyna realizację zadania publicznego ,,Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+”. Nabór do programu pod nowym numerem infolinii - 533 161 063.

PODOLOG dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

2022-05-02

Miasto realizuje kolejną edycję programu pomocowego z bezpłatnymi usługami podologicznymi dla seniorów, tym razem obejmującą również osoby z niepełnosprawnościami. Celem projektu „Pielęgnacja i profilaktyka stóp PODOLOG 85+ oraz 70+ dla osób z niepełnosprawnościami” jest poprawa jakości i poziomu życia mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej oraz osób z niepełnosprawnościami w wieku od 70 lat legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym poprzez zapewnienie im dostępu do diagnostyki i podstawowych zabiegów profilaktycznych oraz pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa.

Złota Rączka: nieodpłatna pomoc dla seniorów

2018-08-23

Miejska „Złota Rączka” ma na celu zapewnienie nieodpłatnej pomocy seniorom w drobnych, domowych  naprawach. Projekt skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia, w pierwszej kolejności samotnych i niepełnosprawnych, prowadzących jednoosobowe gospodarstwo. Zakres pomocy obejmuje drobne naprawy, niewymagające natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, jak również nie pociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy wykonywane są wyłącznie w lokalu zamieszkiwanym przez osobę ubiegającą się o pomoc.

Koperta życia dla Seniora

2021-08-05

Koperta życia, czyli inicjatywa, polecana przez lekarzy i pracowników pogotowia ratunkowego, kolejny raz trafia do krakowskich seniorów.

Znajdź