KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie jest narodową instytucją kultury, która powstała z inicjatywy rządu Tadeusza Mazowieckiego w 1991 roku. Jego twórcą i wieloletnim dyrektorem był prof. Jacek Purchla, a jego dzieło kontynuuje obecnie Agata Wąsowska-Pawlik.

MCK prowadzi działalność badawczą, edukacyjną, wydawniczą i wystawienniczą, wypełniając misję dyplomacji publicznej poprzez międzynarodowy dialog w kulturze. Punktem wyjścia do działań i rozważań na temat dziedzictwa jest Europa Środkowa. Centrum z jednej strony łączy projekty naukowe, skierowane do grona ekspertów i decydentów, a z drugiej przybliża polskiej publiczności fascynujący świat historii, kultury i sztuki XX wieku oraz współczesną refleksję intelektualną dotyczącą szeroko rozumianego dziedzictwa.

Siedzibą MCK jest kamienica „Pod Kruki” przy Rynku Głównym 25, której harmonijna integracja zabytkowego budynku z nowoczesną architekturą egzemplifikuje misję instytucji. To nie tylko biura i miejsca pracy, ale przede wszystkim przestrzeń dialogu z publicznością: dostosowana do wymogów muzealnych galeria, sala konferencyjna na około 200 osób, mniejsze sale seminaryjne (w tym średniowieczne piwnice, które mogą również pełnić funkcję przestrzeni wystawienniczej) oraz nowocześnie wyposażona biblioteka wraz z czytelnią.

MCK zaprasza seniorów na bezpłatne spotkania online:

Dojrzali do sztuki – to propozycja dla osób dysponujących wolnym przedpołudniem i chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Program spotkań obejmuje tematyczne prelekcje historyka sztuki, po których odbywa się dyskusja.

Dekady ze sztuką – od trzydziestu lat Galeria MCK przy Rynku Głównym 25 w Krakowie prezentuje najwyższej próby sztukę, architekturę i zjawiska kulturowe Europy Środkowej. Seria wykładów Dekady ze sztuką to autorski wybór tematów, zaktualizowanych, poszerzonych i uzupełnionych o omówienie jednej – za każdym razem innej – ekspozycji, które pozwolą powrócić do bogatej i zróżnicowanej działalności MCK. 

Oferta MCK dla seniorów jest objęta patronatem miesięcznika Głos Seniora. Szczegółowe informacje można uzyskać, pisząc na adres warsztaty@mck.krakow.pl lub dzwoniąc na numer 12 42 42 860.


Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25, 31-008 Kraków
tel: 12 42 42 800, 811, e-mail: sekretariat@mck.krakow.pl

Zwiedzanie wystaw w Galerii MCK:
Emeryci i renciści - ulgowe bilety wstępu
Osoby powyżej 70 roku życia - wstęp wolny

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem – w każdą sobotę i niedzielę istnieje możliwość zobaczenia aktualnie prezentowanej wystawy z komentarzem przewodnika.

Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia grupowego zwiedzania wystawy z przewodnikiem w wybranym terminie.

Godziny otwarcia galerii:
Wtorek – niedziela 10.00 – 18.00 (ostatnie wejście 17.30)
W każdą środę od 11.00 do 12.00 godziny dla rodzin z dziećmi.
W każdą środę od 17.00 do 18.00 ciche godziny dla osób wysokowrażliwych i osób ze spektrum autyzmu.
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2021-11-12
Data aktualizacji: 2021-11-12
Powrót