KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

To pierwsze w powojennej Polsce muzeum w całości poświęcone sztuce współczesnej zbudowane od podstaw. Otwarte w maju 2011 roku, koncentruje się nie tylko na działalności wystawienniczej, ale także wydawniczej i edukacyjnej.

W Kolekcji MOCAK-u, której ekspozycja zmienia się raz do roku, znajdują się dzieła artystów polskich i zagranicznych. W ramach działalności edukacyjnej Muzeum organizuje spotkania z artystami, warsztaty i lekcje muzealne skierowane do odbiorców w różnym wieku. Założeniem działalności MOCAK-u jest rozpowszechnianie idei społeczeństwa otwartego na sztukę, niezróżnicowanego przez wiek bądź status. Celem Muzeum jest szeroko pojęta integracja za pomocą medium, jakim jest współczesna sztuka wizualna.

Wiele swoich działań MOCAK adresuje do osób starszych. Każdej zmianie głównych wystaw towarzyszy bezpłatne oprowadzanie dla seniorów w ramach cyklu  Czas na sztukę, połączone z warsztatami i rozmową. Corocznie pod koniec listopada organizowany jest Tydzień Seniora, podczas którego Muzeum zaprasza zorganizowane grupy na spotkania dostosowane do ich potrzeb. Ponadto Dział Edukacji MOCAK-u współpracuje z poszczególnymi organizacjami zrzeszającymi seniorów, prowadząc długofalowe projekty profilowane.

Budynek MOCAK-u został w pełni przystosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Muzeum dba o to, by seniorzy czuli się w nim komfortowo i mogli bez problemów korzystać z jego programu. Dla osób, które mają problemy z poruszaniem się, w recepcji jest dostępny wózek inwalidzki.

 

Warsztaty i edukacja – zobacz aktualności www.mocak.pl/edukacja

MOCAK – sprawdź szczegóły www.mocak.pl

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

ul. Lipowa 4 30-702 Kraków

 

Godziny otwarcia Muzeum:
Wtorek – niedziela 11–19
www.mocak.pl
e-mail: recepcja@mocak.pl
tel. +48 12 263 40 00

Warsztaty i spotkania są bezpłatne.

Zwiedzanie:
emeryci i renciści - ulgowe bilety wstępu
osoby powyżej 70 roku życia - wstęp wolny

 

Adres: ul.Lipowa 4, 30-702 Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2014-09-23
Data aktualizacji: 2023-02-13
Powrót