KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

ICE Kraków - Koncert dla Seniorów

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza na siódmy już, doroczny Koncert dla Seniorów, który odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków 14 grudnia. Wydarzenie organizuje Urząd Miasta Krakowa.

Fot. Kraków Dla Seniora

W programie imprezy znajdą się utwory w wykonaniu sopranistki Sylwii Frączek oraz Alexandra Marineza. Wystąpią również chóry  Lutnia oraz W Kontakcie, czyli laureaci I Przeglądu Chórów i Zespołów Wokalnych Seniorów „Rozśpiewany Kraków”.

- Koncert w Centrum Kongresowym ICE Kraków tradycyjnie już jest finałem Jesieni Krakowskiego Seniora, czyli cyklu wydarzeń sportowych, rekreacyjnych i artystycznych, aktywizujących tysiące starszych mieszkańców Krakowa z różnych środowisk i o różnych zainteresowaniach – podkreśla Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocniczka Prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki senioralnej. Wydarzeniu artystycznemu towarzyszyć będzie wręczenie nagród seniorom-laureatom konkursu literackiego „Piszmy więc. Lata osiemdziesiąte – tamte dni, tamte lata”, konkursu malarskiego „Sercem i pędzlem” oraz międzypokoleniowego konkursu „Patriotyzm w poezji i piosence”.

Wszystkie te inicjatywy i wieńczący je Koncert dla Seniorów realizowane są w ramach gminnego Programu Aktywnosci Społecznej i Integracji Osób Starszych (PASIOS) i finansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2022-11-23
Data aktualizacji: 2022-11-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź