Komunikat archiwalny

DLA SENIORÓW W NOWEJ HUCIE

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na "ostatkowe" wydarzenia przygotowane z myślą o dorosłych i seniorach w Klubach Karino (ul. Truskawkowa), Krzesławice (ul. Wańkowicza) i Herkules (ul. Karaszewicza-Tokarzewskiego).

DLA SENIORÓW W NOWEJ HUCIE
Fot. Kraków Dla Seniora

23.02. GODZ. 17.00, BABSKI COMBER
Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta po raz kolejny zaprasza na spotkanie kultywujące tradycje Tłustego Czwartku, czyli Babski Comber. Imprezie towarzyszyć będą wesołe zabawy karnawałowe i degustacja tłustoczwartkowych specjałów. Na stołach królować będą pączki, faworki i różane ciasteczka.  Program artystyczny przygotowali aktywni seniorzy z Klubu Karino. W blasku świec, poznamy historię Tłustego Czwartku oraz ciekawostki o krakowskich handlarkach, które w Tłusty Czwartek wywoływały popłoch wśród mężczyzn. Od urodziwych żądały buziaka a od bogatych dworzan i urzędników – datków. Podczas imprezy nie zabraknie zabaw ze słomianą kukłę, zwaną combrem, kultywujących obrzędy krakowskie. Impreza nie tylko dla Pań!

Wstęp wolny.

Karino-babski_comber


23.02. GODZ 17.00, KAFEJKA SENIORA
Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17)

Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza seniorów na spotkanie i pogadankę z dietetykiem z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Dieta dla seniora powinna zaspokajać jego specyficzne potrzeby, podczas gdy zwyczaje żywieniowe seniorów pozostawiają wiele do życzenia. Rodzi to wiele dolegliwości, których można łatwo uniknąć. Z wiekiem częściej narzekamy na złe samopoczucie. I uważamy, że z tym "przywilejem" starości trzeba się jakoś pogodzić. Nic bardziej błędnego! Osoby starsze muszą po prostu bardziej zadbać o zdrową dietę, a jak to zrobić, będą mogli dowiedzieć się podczas spotkania w Klubie Krzesławice. 

Wstęp wolny.

Krzesławice-kafejka seniora


23.02. GODZ. 17.00, ANTY-NUDA – WARSZTATY DLA DOROSŁYCH
Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29)

Jeśli chcesz dobrze i praktycznie wykorzystać swój wolny czas lub jeśli po prostu chcesz spędzić chwilę czasu w dobrym towarzystwie, a przy okazji zdobyć nowe umiejętności, cykl warsztatów dla dorosłych Anty-nuda – coś z niczego jest właśnie dla Ciebie! Kontynuując tematykę papierowej wikliny, w lutym uczestnicy warsztatów nauczą się jak przygotować papierową wiklinę oraz jak krok po kroku wykonać z niej koszyk w kształcie serca. Każdy z uczestników opuści spotkanie z samodzielnie wykonaną pracą.

Wstęp: 5 zł

Herkules - wiklina_papierowa

Adres:
ul. Truskawkowa 4, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także