Aktualności

Muzeum Krakowa zaprasza na imieniny św. Krzysztofa

Świętuj razem z nami Imieniny św. Krzysztofa! W tym roku zagłębimy się w świat kawiarni - ważnego elementu kulinarnego pejzażu Krakowa, który w tym roku uzyskał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej.

Nowa siedziba Rady Krakowskich Seniorów

Rada Krakowskich Seniorów zmieniła siedzibę, jej przedstawiciele przeprowadzili się właśnie do lokalu przy al. Ignacego Daszyńskiego 19.

Wystawa: Pionierzy Nowej Huty

STANISŁAW SENISSON (1917-1996)
„Pionierzy Nowej Huty” – wystawa fotografii ze zbiorów Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego
1-31 sierpnia, FOTO-GALERIA

Letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Zapraszamy na Scenę Letnią - cykl wakacyjnych koncertów plenerowych, w pogodne niedzielne wieczory, przed Nowohuckim Centrum Kultury.
Tegoroczna edycja Sceny pod hasłem: NUTY Z HUTY to wyjątkowy sposób na świętowanie 70-lecia Nowej Huty! NCK zaprosiło do współpracy artystów związanych z dzielnicą tworząc przekrojowy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Siedem koncertów, otoczenie pięknej zieleni, plac pełen foodtrucków i wakacyjne słodkie „niecnierobienie”... czego chcieć więcej?

Do zobaczenia na koncertach!

Wakacyjne koncerty gongowe w Nowej Hucie

4 lipca i 1 sierpnia 2019 r., godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Warsztaty pisania dla seniorów

To będzie lato pełne literatury! Zapraszamy seniorów, którzy chcą i lubią pisać, na dwumiesięczny kurs. Podczas sześciu spotkań nadarzy się okazja zarówno do dyskusji, jak i wypróbowania swoich pisarskich sił w różnych gatunkach literackich.

 

Warsztaty dla seniorów w Cricotece

Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń – warsztaty dla seniorów i seniorek oraz licealistek i licealistów. Cricoteka zaprasza do udziału w trzech blokach warsztatów skupionych wokół tańca – od praktycznych działań ruchowych po teoretyczne spojrzenie na tę formę sztuki.

Letnie koncerty Capelli Cracoviensis w Teatrze Łaźnia Nowa

Już w niedzielę 30 czerwca br. Capella Cracoviensis rozpoczyna letnie koncerty w Teatrze Łaźnia Nowa na Osiedlu Szkolnym 25, które będą odbywały się w trzech cyklach koncertowych (walcz o pieśń - wtorki, matinée - środy, na ramionach gigantów - niedziele)

Wieliczka zaprasza na Popołudnie ze Straussem 2019

Wieliczkę i Wiedeń połączy muzyka Straussów. Lato już zagląda do Wieliczki a jego obecność oznacza, że zaczynają się koncerty „Popołudnie ze Straussem”. Lekkość utworów oraz porywające do tańca dźwięki to cechy muzyki wiedeńskich mistrzów. Koncert inauguracyjny odbędzie się w niedzielę 30 czerwca 2019 r. o godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego (ul. Zamkowa 8). Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza.

POLECAMY