Aktualności

Dojrzałe Kino zaprazsza na film:

Szanowni Państwo,

w środę, 11 grudnia o godzinie 11.00

Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film „Historia małżeńska” - wnikliwe i pełne empatii dzieło Noaha Baumbacha. Na ekranie Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta.

Senior w Muzeum: W górniczym krajobrazie

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza Seniorów na kolejne spotkanie "W górniczym krajobrazie" w ramach cyklu "Senior w Muzeum".

Niezwykła historia powstania wyrobisk kopalni, techniki jakimi posługiwali się górnicy podczas swoich prac oraz w jaki sposób „życie” kopalni wpływa na miasto znajdujące się 135 m powyżej jest tematem spotkania pt. „W górniczym krajobrazie” z cyklu „Senior w Muzeum” 13 grudnia 2019 r. o godz. 11.00.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza. 

W hołdzie Nowej Hucie

6.12. GODZ. 17.00, W HOŁDZIE NOWEJ HUCIE – WERNISAŻ ZBIOROWEJ WYSTAWY ORAZ KONCERT QARMELLO QUARTET

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Gorący grudzień w NCK

Gorący grudzień w NCK

Zanim pożegnamy 2019 rok na parkiecie NCK warto odwiedzić Centrum wcześniej. Grudzień zaczniemy baletowo – „Śpiąca królewna” i „Jezioro łabędzie”, w wykonaniu Royal Lviv Ballet, to pełna gwarancja jakości dla wielbicieli gatunku. A co dalej? Przedpremierowy Kortez, jubileuszowi - Kasprzycki i Poniedzielski, mikołajowe spektakle dla najmłodszych, koncert pierwszej damy polskiego jazzu, uniwersyteckie wykłady dla dzieci i praktyczne porady dla mam. Mało? No to dorzucamy jeszcze weekend z makietami kolejowymi i kolędowy koncert artystów Piwnicy pod Baranami. Kultura w grudniu? Jak najbardziej!

Literacki przewodnik po Nowej Hucie. Finał projektu

Literacki przewodnik po Nowej Hucie. Finał projektu

 

14 grudnia 2019 r., godz. 16.00

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

 

Finał projektu „Literacki przewodnik po Nowej Hucie” realizowanego w ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty: podsumowanie działań, zapowiedź książki i spotkanie z autorką dr Anną Grochowską. Wstęp wolny.

 

Jednym z akcentów kończących obchody 70-lecia Nowej Huty będzie wydanie niezwykłego „Literackiego przewodnika po Nowej Hucie” autorstwa dr Anny Grochowskiej. Książka powstała w ramach projektu o tej samej nazwie, realizowanego w 2019 r. przez Pracownię Dziedzictwa i Tożsamości Nowej Huty Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. W ramach przedsięwzięcia w lipcu i wrześniu odbyły się dwa spacery zapowiadające wydawnictwo, a 14 grudnia o godz. 16.00 w siedzibie organizatora na os. Górali 5 odbędzie się finał projektu. Podczas wydarzenia podsumowane zostaną podjęte działania, zaprezentowana zostanie treść książki i będzie można spotkać się z autorką.

Co to jest religia? - Panel dyskusyjny

Co to jest religia? Panel dyskusyjny pracowników Instytutu Religioznawstwa // Religioznawczy Podróżnik

 

11 grudnia 2019 r., godz. 19.00

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

 

Zapraszamy na spotkanie inaugurujące nowy cykl pn. „Religioznawczy podróżnik” realizowany we współpracy z Instytutem Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wstęp wolny.

 

W trakcie spotkania zapraszamy w pierwszą z zaplanowanych podróży. W przeciwieństwie do kolejnych spotkań, koncentrujących się na szczególe, będzie to w podróż filozoficzna. Wraz z pracownikami Instytutu Religioznawstwa UJ zastanowimy się nad samą naturą „religii”. Jeśli przyjmiemy, że religia jest sprawą ducha, indywidualnych przeżyć, i że dotyczy nieopisywalnego, można przecież zaryzykować tezę, że nie mamy żadnych danych by potwierdzić jej istnienie, a wszelkie obserwowalne praktyki są jedynie wynalazkiem człowieka. Czy w związku z tym, nie byłoby bardziej zasadnym mówienie o formie kultury zamiast o religii? A jednak upieramy się i w głębi serca czujemy, że religia musi być jednak czymś innym niż kultura i zbiór społecznych praktyk. Na pytanie jak opisać i nazwać ten dziwny fenomen, poszukamy odpowiedzi podczas dyskusji, do której zapraszamy wszystkich uczestników.

Slajdowisko Jacka Kulona

 

Taksówką po Atlantydzie. Wyspa Jersey. Slajdowisko Jacka Kulona // Nowa Huta na końcu świata

 

9 grudnia 2019 r., godz. 19.00

C-2 Południe Cafe, os. Górali 5

 

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na spotkanie  z Jackiem Kulonem - socjologiem, podróżnikiem i pisarzem, autorem książki pt. „Taksówką po Atlantydzie”. Wstęp wolny.

Koncerty Mistrzejowickie: Nigdy nie będziesz sam - koncert gospel

15 grudnia 2019 r., godz. 18.00
Kościół pw. św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86
W programie m.in. Ch.D. Tomlin, G. Głuch, H. Walker, T. Aas, A. Butenko.
Wstęp wolny.

Rozmowy o kulturze - Komercjalizacja świąt a tradycja.

Choć o kulturze powiedziano już wiele, refleksja nad nią jest wciąż aktualna. Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza wszystkich chętnych do dyskusji nad szeroko pojętą kulturą oraz zdarzeniami, które wpłynęły na bieg historii, a których ślady są nadal widoczne.

POLECAMY