Aktualności

Wystawy w Nowohuckim Centrum Kultury - maj 2021

Trochę na żywo, a trochę online. Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza do świata sztuki – malarstwo, rzeźba, fotografia. NCK było jest i będzie otwarte dla artystów i widzów – oczywiście z przestrzeganiem obowiązujących obostrzeń.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021

W okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Koncert „Alleluja Świata”

Już 10 maja o godz. 19 w zabytkowych i pięknych wnętrzach Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu, w scenerii niepowtarzalnej i unikatowej wystawy „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921.”, odbędzie się wyjątkowy koncert wielokulturowy „Alleluja Świata”. Koncert będzie transmitowany on line.

Program Opieka wytchnieniowa- edycja 2021

Gmina Miejska Kraków w bieżącym roku po raz drugi przystąpiła do resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa"-edycja 2021, finansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Sprawdź miejsce na nocleg w aplikacji Krakowskie Obiekty Noclegowe

Kraków – jako pierwsze miasto w Polsce – udostępnia nowoczesne narzędzie służące do prowadzenia ewidencji miejsc noclegowych w obiektach niekategoryzowanych czyli takich jak hostele, apartamenty czy pokoje gościnne. Miejska aplikacja Krakowskie Obiekty Noclegowe (eKON) jest już dostępna w dwóch wersjach językowych (polski i angielski) pod adresem ekon.um.krakow.pl Od dziś każdy będzie mógł w niej sprawdzić, czy obiekt, w którym zamierza się zatrzymać, figuruje w miejskiej ewidencji, a więc – czy działa legalnie.

Asystent dla seniora

Oferta miejskich programów dedykowanych najstarszym mieszkańcom Krakowa stale się powiększa. Kolejny projekt w tym obszarze - „Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania ASYSTENT 85+” - czeka na zainteresowanych.

MELEKS 80+: nowa usługa dla seniorów

Od 1 kwietnia rusza kolejny miejski program, kierowany do krakowskich seniorów. Usługa transportowa MELEKS 80+ ma na celu pomoc w dotarciu do grobów bliskich i będzie świadczona w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-14 na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów.

Aktywni Obywatele: Wykluczyć wykluczenie

Stowarzyszenie Dobrej Nadziei zaprasza seniorów-mieszkańców Krakowa oraz powiatu krakowskiego do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz interesujących warsztatów w ramach projektu "Wykluczyć wykluczenie".

Pomoc psychologiczna dla Krakowian

W ramach wsparcia dla Krakowian odczuwających skutki pandemii koronawirusa i długotrwałej izolacji, uruchomiona została specjalna linia bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej zaprasza: TelefonUJ do Seniora

Uniwersytet Jagielloński i Urząd Miasta Krakowa zapraszają osoby starsze i samotne, nie opuszczające domów ze względu na epidemię koronawirusa, do skorzystania z możliwości codziennej wspierającej rozmowy telefonicznej  w ramach akcji „TelefonUJ do Seniora”.

POLECAMY