Aktualności

Koncert dla Seniorów - w tym roku ON LINE

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza w czwartek, 8 grudnia w samo południe na transmisję on line Koncertu dla Seniorów z Centrum Kongresowego ICE Kraków. Wydarzenie, organizowane przez Urząd Miasta Krakowa w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS, skierowane jest do wszystkich krakowskich seniorów. Tegoroczny koncert odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowany na żywo w internecie. 

 Posłuchaj nagrań projektu „Pocieszycielka strapionych”

Wezwanie z Litanii Loretańskiej Pocieszycielka strapionych posłużyło za tytuł nowego cyklu kompozycji Mariusza Kramarza, który został wykonany przez Cracow Baroque Consort i nagrany w ramach programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury. Projekt krakowskiej Fundacji inCanto jest formą muzycznej kontynuacji, a w obecnej sytuacji również alternatywą dla spotkań Miriam – Matka Boża w Biblii, apokryfach, sztuce starożytnej i muzyce odbywających się w siedzibie Fundacji od listopada 2019 roku.

Wspieramy seniorów

Może dookoła siebie masz seniorów, osoby samotne czy niepełnosprawne, które w tych dniach wyjątkowo potrzebują Twojego wsparcia? Nie bądź obojętny – jeśli możesz, pomagaj. Rusza miejska akcja pomocy seniorom.

Rusza videoblog dla Seniorów – Pora Na Seniora !

W piątek 16 października na kanale YouTube Pora Na Seniora, czyli nowej inicjatywy krakowskiego klubu Żeglarskiego Horn Kraków, który prowadzi Centrum Aktywności „Żeglarz”, miała miejsce wyjątkowa premiera – pierwszy odcinek videobloga tworzonego przez Seniorów i dedykowanego Seniorom – nie tylko tym krakowskim! To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na taką skalę w całej Polsce!

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej zaprasza: TelefonUJ do Seniora

Uniwersytet Jagielloński i Urząd Miasta Krakowa zapraszają osoby starsze i samotne, nie opuszczające domów ze względu na epidemię koronawirusa, do skorzystania z możliwości codziennej wspierającej rozmowy telefonicznej  w ramach akcji „TelefonUJ do Seniora”.

Asystent dla seniora

Powiększa się oferta miejskich programów dedykowanych najstarszym mieszkańcom Krakowa. Do końca roku pilotażowo realizowany będzie kolejny projekt w tym obszarze – „Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania ASYSTENT 85+”.

Podolog dla seniora

Rusza kolejny miejski program pomocowy „Pielęgnacja i profilaktyka stóp dla seniorów PODOLOG 85+”. Celem pilotażowego projektu jest poprawa jakości i poziomu życia mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej poprzez zapewnienie im dostępu do bezpłatnej diagnostyki i podstawowych zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa.

Informacje dla Seniorów na stronach ROPS

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, została uruchomiona zakładka #Koronawirus – o tym warto wiedzieć” zawierająca na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące obecnej sytuacji oraz dane kontaktowe instytucji zaangażowanych w działania epidemiczne.

Dobre Słowa - telefon dla seniorów

Kiedy większość z nas może przenieść swoje życie do Internetu, seniorzy zostają sami. Dlatego z inicjatywy Szlachetnej Paczki został uruchomiony telefon “Dobre Słowa - telefon dla seniorów”. To inicjatywa, w odpowiedzi na narastający lęk i niemoc, o których coraz więcej słychać od seniorów, podopiecznych Szlachetnej Paczki.

#inspiracjeodNAS - Nowohucka Akademia Seniora w czasie pandemii koronawirusa

Z powodu zarządzeń i regulacji, wprowadzonych dla przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się w naszym kraju zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, seniorzy jako szczególnie zagrożona grupa, a jednocześnie najmniej zaawansowana technologicznie, w dużym stopniu są narażeni na wykluczenie z życia społecznego, to bowiem przeniosło się w znacznej mierze do Internetu.

POLECAMY