Aktualności

Zajrzyj do Huty, zajrzyj do Klubu Aneks

19.09.2020 godz. 11.00-13.00

Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, ul. A Mycielskiego 11

Warsztaty radzenia sobie ze stresem dla seniorów

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw oraz grupa nieformalna Senior Plus zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach pn. "ZE STRESEM NA TY - Warsztaty radzenia sobie ze stresem dla Seniorów". Projekt adresowany jest do osób 60+, mieszkających na terenie Krakowa.

E-kompetentni Seniorzy w akcji

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw oraz Urząd Miasta Krakowa zapraszają do udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowym pn. „E-kompetentni Seniorzy w akcji”. Kurs jest adresowany do osób 65+ mieszkających na terenie Krakowa.

Nowohucki Targ Roślinny

Jesienny, 6. Nowohucki Targ Roślinny, odbędzie się pod hasłem dzikości i nieokrzesanej natury. Tajemniczy Ogród przy Artzonie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 4 w Krakowie zaprasza 19 września. Obowiązują zapisy.

Magazyn nie tylko dla seniorów w TVP3: Czas pogodnej jesieni

„Czas pogodnej jesieni. Magazyn nie tylko dla seniorów” to 16-to odcinkowy cykl audycji, którego tematyka obejmuje szerokie spektrum zagadnień z zakresu funkcjonowania osób starszych we współczesnym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, które w znaczący sposób wpływają na jakość życia seniorów. TVP3 zaprasza w każdy czwartek o godz. 18:10.

Podolog dla seniora

Rusza kolejny miejski program pomocowy „Pielęgnacja i profilaktyka stóp dla seniorów PODOLOG 85+”. Celem pilotażowego projektu jest poprawa jakości i poziomu życia mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej poprzez zapewnienie im dostępu do bezpłatnej diagnostyki i podstawowych zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa.

Wkrótce szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

Jesienią krakowscy seniorzy będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Wkrótce ruszy tegoroczna edycja „Programu szczepień ochronnych przeciw grypie po 65 roku życia” w ramach miejskiego programu ochrony zdrowia Zdrowy Kraków 2019-2021.

Nowa Huta od NATURY strony

Na projekt „Nowa Huta od NATURY strony”, organizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, składa się cykl rodzinnych spacerów poznawczo-badawczych prezentujących różne typy zieleni miejskiej oraz wydanie publikacji opisującej miejsce każdej z wypraw wraz z krótką charakterystyką innych podobnych w Nowej Hucie.

Zaproś Sfinksa do domu!

Świat walczy z epidemią, ale życie toczy się dalej. Przeniosło się do Internetu. Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie (os. Górali 5) wznawia działalność. Online, oczywiście.

Informacje dla Seniorów na stronach ROPS

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, została uruchomiona zakładka #Koronawirus – o tym warto wiedzieć” zawierająca na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące obecnej sytuacji oraz dane kontaktowe instytucji zaangażowanych w działania epidemiczne.

POLECAMY