Aktualności

Zaproś Sfinksa do domu!

Świat walczy z epidemią, ale życie toczy się dalej. Przeniosło się do Internetu. Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie (os. Górali 5) wznawia działalność. Online, oczywiście.

Informacje dla Seniorów na stronach ROPS

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, została uruchomiona zakładka #Koronawirus – o tym warto wiedzieć” zawierająca na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące obecnej sytuacji oraz dane kontaktowe instytucji zaangażowanych w działania epidemiczne.

Dobre Słowa - telefon dla seniorów

Kiedy większość z nas może przenieść swoje życie do Internetu, seniorzy zostają sami. Dlatego z inicjatywy Szlachetnej Paczki został uruchomiony telefon “Dobre Słowa - telefon dla seniorów”. To inicjatywa, w odpowiedzi na narastający lęk i niemoc, o których coraz więcej słychać od seniorów, podopiecznych Szlachetnej Paczki.

Rada Krakowskich Seniorów pomaga

Członkowie Rady Krakowskich Seniorów oraz współpracujący z nimi seniorzy w czasie epidemii pozostają w domu, ale jak tylko mogą – z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa – włączają się w walkę z koronawirusem. Prawie 5 tysięcy maseczek, uszytych przez RKS oraz zaprzyjaźnione grupy seniorów, trafiło już do najbardziej potrzebujących lokalnych instytucji pomocowych i pracowników służby zdrowia.

CAS-y w sieci: zajęcia dla seniorów

Centra Aktywności Seniorów zapraszają osoby starsze do udziału w wybranych zajęciach on-line. Codziennie w wielu lokalnych CAS-ach można za pośrednictwem internetu skorzystać m.in. z bezpłatnych kursów językowych, treningów ruchowych i warsztatów plastycznych.

Zostań w domu - Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka przychodzi do Ciebie

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka włączyło się do akcji Zostań w domu i zaprasza do rodzinnego lub indywidualnego udziału w licznych propozycjach, które prezentuje na stronie internetowej i Facebooku. Zestaw jest zróżnicowany i będą pojawiały się nowe pomysły.

#inspiracjeodNAS - Nowohucka Akademia Seniora w czasie pandemii koronawirusa

Z powodu zarządzeń i regulacji, wprowadzonych dla przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się w naszym kraju zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, seniorzy jako szczególnie zagrożona grupa, a jednocześnie najmniej zaawansowana technologicznie, w dużym stopniu są narażeni na wykluczenie z życia społecznego, to bowiem przeniosło się w znacznej mierze do Internetu.

Aktywny senior w domu- ćwiczenia przygotowane przez fizjoterapeutów

Zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu - to element programu profilaktycznego „Aktywny senior w domu" przygotowanego przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów oraz resort zdrowia w związku z zaleceniami, aby seniorzy unikali wychodzenia z domu. Jak podkreślają fizjoterapeuci, już kilka dni bez ruchu może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu, stąd propozycja ćwiczeń.

Wojewoda małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów

 

Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.30.

POLECAMY