Aktualności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021

W dniu 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.

Studyjne Kino Sfinks wznawia działalność stacjonarną!

Studyjne Kino Sfinks informuje, że od 12 lutego 2021 r. wznawia działalność stacjonarną i zaprasza do zapoznania się z repertuarem i do zakupu biletów.

Miejska platforma PLAY KRAKÓW zaprasza

Miejska platforma VOD, czyli z materiałami dostępnymi na żądanie, PLAY KRAKÓW serdecznie zaprasza Państwa do wspólnego oglądania spektakli teatralnych, koncertów czy spotkań z pisarzami. Wystarczy na swoim komputerze włączyć stronę www.playkrakow.com, założyć darmowe konto i korzystać z kilkudziesięciu materiałów dostępnych bezpłatnie. Na stronie znajdują się również materiały płatne, w cenie od 5 do 50 złotych.

Pomoc psychologiczna dla Krakowian

W ramach wsparcia dla Krakowian odczuwających skutki pandemii koronawirusa i długotrwałej izolacji, uruchomiona została specjalna linia bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej zaprasza: TelefonUJ do Seniora

Uniwersytet Jagielloński i Urząd Miasta Krakowa zapraszają osoby starsze i samotne, nie opuszczające domów ze względu na epidemię koronawirusa, do skorzystania z możliwości codziennej wspierającej rozmowy telefonicznej  w ramach akcji „TelefonUJ do Seniora”.

Podolog dla seniora

Miasto Kraków realizuje program pomocowy „Pielęgnacja i profilaktyka stóp dla seniorów PODOLOG 85+”. Celem projektu jest poprawa jakości i poziomu życia mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej poprzez zapewnienie im dostępu do bezpłatnej diagnostyki i podstawowych zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa.

Informacje dla Seniorów na stronach ROPS

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, została uruchomiona zakładka #Koronawirus – o tym warto wiedzieć” zawierająca na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące obecnej sytuacji oraz dane kontaktowe instytucji zaangażowanych w działania epidemiczne.

Dobre Słowa - telefon dla seniorów

Kiedy większość z nas może przenieść swoje życie do Internetu, seniorzy zostają sami. Dlatego z inicjatywy Szlachetnej Paczki został uruchomiony telefon “Dobre Słowa - telefon dla seniorów”. To inicjatywa, w odpowiedzi na narastający lęk i niemoc, o których coraz więcej słychać od seniorów, podopiecznych Szlachetnej Paczki.

Aktywny senior w domu- ćwiczenia przygotowane przez fizjoterapeutów

Zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu - to element programu profilaktycznego „Aktywny senior w domu" przygotowanego przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów oraz resort zdrowia w związku z zaleceniami, aby seniorzy unikali wychodzenia z domu. Jak podkreślają fizjoterapeuci, już kilka dni bez ruchu może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu, stąd propozycja ćwiczeń.

POLECAMY