Aktualności

Wieczór poezji w Klubie Zakole

Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31) zaprasza na wieczory poezji w kameralnej i wyjątkowej atmosferze.
24 stycznia 2020 r. godz. 19.00 Zakole Poezji – Zimowe Krajobrazy

Mój drugi dom? Huta im. Lenina

Muzeum Nowej Huty zaprasza 22 stycznia 2020 r. godz. 18.00 (os. Centrum E 1) na kolejne spotkanie z cyklu Salon Książki Krakowskiej promujące katalog wystawy  Mój drugi dom? Huta im. Lenina.

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Mirage

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza 23 stycznia 2020 r. godz. 16.00 do świętowania Dnia Babci i Dnia Dziadka.

„Ostatnia Wieczerza” – Teatr Ab Intra

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl inspirowany powieścią „Cena” Waldemara Łysiaka 23 stycznia (czwartek) 2020 r., Scena NCK godz. 19:30

Święto Rynku Podziemnego

Święto Rynku Podziemnego Drążenie miasta. Ogień 

7–28 stycznia 2020

Cykl „Drążenie miasta”, będący świętem podziemnego muzeum pod Rynku Głównym, w swojej kilkuletniej historii zdążył już zyskać szerokie grono wielbicieli. Dotychczas rozpracowywaliśmy dzieje krakowskiego rynku pod kątem takich zagadnień jak architektura, dźwięk, ruch, symbol i woda. W tym roku siłą przyrody, którą zaprezentujemy, będzie ogień i jego rola w wiekach średnich.
W programie trwającego niemal przez cały styczeń święta Rynku Podziemnego znalazły się więc wykłady naukowe (wtorki o godz. 17.30) oraz weekendowe spotkania i warsztaty plastyczne.

 

Wstęp wolny. Na część wydarzeń obowiązują zapisy.

Szczegółowy program w załączniku i na www.muzeumkrakowa.pl.

Dołącz do wydarzenia już teraz:

http://bit.ly/DrazenieMiastaOgien

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy na kolejną odsłonę święta Rynku Podziemnego. Od 2019 roku towarzyszą nam żywioły. Teraz przyszedł czas na ogień, który w styczniu 2020 roku zaprezentujemy w kilku odsłonach:

 

 

Wystawa: Bitwa, której nie było. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Wystawą czasową Bitwa, której nie było. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej po raz kolejny spełniamy obietnicę, daną naszym zwiedzającym – szczególnie tym aktywnie współuczestniczącym w naszych wystawach, o poszerzaniu wątków z historii Krakowa, które zostały zasygnalizowane na wystawie stałej Kraków − czas okupacji 1939−1945 w oddziale Muzeum Krakowa Fabryka Emalia Oskara Schindlera.

Czas trwania: 31 sierpnia 2019 – 1 marca 2020
Miejsce: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4  
Kurator wystawy: Grzegorz Jeżowski
Wernisaż: 30 sierpnia 2019, godz. 18.00

 

Trwa rekrutacja do projektu! „Małopolski Tele-Anioł”

Celem projektu "Małopolski Tele-Anioł" jest poprawa jakości życia niesamodzielnych Małopolan poprzez zorganizowanie systemu opieki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, który umożliwi 10 000 niesamodzielnych Małopolan, jak najdłuższe bezpieczne pozostanie w ich środowisku oraz miejscu zamieszkania.

Złota Rączka: Nieodpłatna pomoc osobom starszym w naprawach domowych

Miejska „Złota Rączka” ma na celu zapewnienie nieodpłatnej pomocy seniorom w drobnych, domowych  naprawach. Projekt skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia, w pierwszej kolejności samotnych i niepełnosprawnych, prowadzących jednoosobowe gospodarstwo. Zakres pomocy obejmuje drobne naprawy, niewymagające natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, jak również nie pociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy wykonywane są wyłącznie w lokalu zamieszkiwanym przez osobę ubiegającą się o pomoc.

POLECAMY