Aktualności

Dojrzałe Kino „Aida”

Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 27 października, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości Aida - nominowany do Oscara, poruszający film Jasmili Žbanić, twórczyni głośnej Grbavicy z 2006 roku. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Leśniaki - ukryty porządek - wystawa w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza w piątek, 8 października o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy Janusza Leśniaka „LEŚNIAKI – UKRYTY PORZĄDEK”, która jest nową propozycją artysty do znajdywania za pomocą fotografii – Genius loci  oczekującego na dostrzeżenie i odkrycie.

Sobotni Marszobieg po Zdrowie dla Rodziny 2021

Marek, Grażyna, Teresa, Jadzia, Krystyna i Małgorzata zapraszają na kolejny sobotni Marszobieg po Zdrowie dla Rodziny 2021.  Zbiórka przed wejściem do Parku im. H. Jordana Kraków godz. 9.00 - Rozgrzewka - Startujemy godz. 10.15.

Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+

Oferta miejskich programów dedykowanych najstarszym i niepełnosprawnym mieszkańcom Krakowa stale się powiększa. Kolejny projekt w tym obszarze - „Asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+” - czeka na zainteresowanych.

Szlachetna Paczka pilnie poszukuje wolontariuszy!

Bez Ciebie im nie pomożemy. Szlachetna Paczka pilnie poszukuje wolontariuszy! Brakuje 8 tys. osób

Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby blisko 8 tysięcy wolontariuszy, skala pomocy w Paczce będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza. To już ostatni moment, by się zgłosić. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.superw.pl.

Kraków świętuje 200. urodziny Norwida

Już 24 września przypada 200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Właśnie dlatego, decyzją Sejmu i Senatu RP z listopada ubiegłego roku, 2021 r. został ogłoszony Rokiem Norwida.

Koperta życia dla Seniora

Koperta życia, czyli inicjatywa, polecana przez lekarzy i pracowników pogotowia ratunkowego, kolejny raz trafia do krakowskich seniorów.

MELEKS 80+ dla seniorów i 65+ dla osób z niepełnosprawnością

Miasto uruchomiło kolejny program pomocowy kierowany do osób starszych lub niepełnosprawnych. Usługa transportowa MELEKS 80+ dla seniorów oraz 65+ dla osób z niepełnosprawnością ma na celu pomoc w dotarciu do grobów bliskich i będzie świadczona w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-14 na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów.