Jubileusz 65-lecia Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Krakowie
13 maja w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 65-lecia działalności Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Krakowie.
- Seniorzy są pamięcią Krakowa. Świadkami jego historii, przemian i rozwoju. – podkreślał podczas wydarzenia Prezydent Aleksander Miszalski.
Uroczystości jubileuszowe były okazją nie tylko do wspomnień i podziękowań za wieloletnią działalność społeczną. Podkreślano również wielką rolę seniorów w życiu miasta i lokalnej wspólnoty.
- Historia Związku to przede wszystkim historia ludzi, którzy od dekad współtworzą Kraków i jego społeczną tkankę. - mówił Prezydent Aleksander Miszalski.
Podczas jubileuszowego spotkania Prezydent Krakowa odebrał z rąk Pani Elżbiety Ostrowskiej (Przewodnicząca Zarządu Głównego PZEiR) i Wandy Szelągowskiej (Przewodnicząca Okręgu PZEiR w Krakowie) Złotą Odznakę Honorową PZEiR. To wyraz uznania ze strony Związku za działania podejmowane na rzecz seniorów oraz wspieranie inicjatyw budujących aktywną, bezpieczną i zaangażowaną społeczność osób starszych.
W trakcie uroczystości odznaczeni zostali także Jakub Kosek (Przewodniczący Rady Miasta Krakowa) i Ryszard Śmiałek (II Wicewojewoda Małopolski).
Związek od lat działa na rzecz poprawy jakości życia emerytów, rencistów oraz osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi także szeroką działalność społeczną, kulturalną i integracyjną. Tworzy przestrzeń do wspólnego spędzania czasu poprzez kluby, świetlice, czytelnie oraz zespoły artystyczne. Wiele miejsca w działalności Związku zajmuje pomoc charytatywna i wsparcie kierowane do seniorów znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.
Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów i Rencistów oraz jego członkowie byli w ostatnich latach honorowani odznaką „Honoris Gratia”. To wyróżnienie przyznawane za działalność na rzecz Krakowa. To symbol uznania za wieloletnią pracę społeczną i zaangażowanie w sprawy mieszkańców.