KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

XVIII Warsztaty Integracyjne dla Seniorów

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 w Krakowie zaprasza Seniorów z Dzielnicy I Stare Miasto na bezpłatne warsztaty integracyjne, które odbędą się w dniu 30.05.2023 r. (wtorek) o godzinie 9.00. w budynku DPS. Jednym z punktów programu będą: zajęcia ruchowe dla Seniorów oraz zajęcia manualne – praca z gliną.

Fot. Kraków Dla Seniora

Warsztaty Integracyjne dla Seniorów to cykl spotkań organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8. Spotkania te odbywają się cztery razy w roku i biorą w nich udział Mieszkańcy DPS oraz Seniorzy z dzielnicy Stare Miasto w Krakowie. 

Najbliższe spotkanie będzie się składało z kilku bloków:

  •  zajęcia ruchowe
  •  gimnastyka szarych komórek
  •  warsztaty terapii zajęciowej
  •  wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary

Celem warsztatów jest poprawa jakości życia seniorów, integracja Mieszkańców DPS ze społecznością Krakowa, propagowanie zajęć ruchowych, poznawanie nowych technik artystycznych, stymulacja procesów poznawczych, poznawanie okolic Krakowa, ale przede wszystkim dobra zabawa. Istnieje również możliwość skorzystania z porad wykwalifikowanych specjalistów (terapeuta zajęciowy, pracownik socjalny).

W poprzednich edycjach spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności Krakowa. Seniorzy mieli okazję własnoręcznie wykonać m. in.: wieńce oraz bombki Bożonarodzeniowe, gipsowe osłonki na kaktusy, kompozycje kwiatowe w donicach, zegary, odciski roślin w glinie i gipsie. Ponadto zdobili ramy luster metodą quillingu, malowali obrazy na szkle, szyli ozdoby Wielkanocne i wiosenne z filcu, kocyki sensoryczne, dekorowali donice metodą decoupage, wyplatali dywaniki z włóczki T-shirt Yarn, tworzyli gipsowe mozaiki na talerzach. Spotkaniom Seniorów na Radziwiłłowskiej nieodłącznie towarzyszy muzyka i wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary.

Serdecznie zapraszamy już dziś!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.dpsradziwillowska.krakow.pl oraz na Stronie Domu Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Radziwiłłowska 8 i ul. Ułanów 25 na Facebooku.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: tel. 12 422 99 56, e-mail: terapia@dpsradziwillowska.krakow.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2023-05-11
Data aktualizacji: 2023-05-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź