Komunikat archiwalny

Dojrzałe Kino „Elegia dla bidoków”

W środę 24 lutego, o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Na dużym ekranie, siedząc w wygodnych fotelach, dojrzali widzowie obejrzą ELEGIĘ DLA BIDOKÓW - poruszający portret amerykańskiej rodziny, ze znakomitymi rolami Glenn Close i Amy Adams. Seansowi towarzyszyć będzie prelekcja i dyskusja, a całe spotkanie poprowadzi red. Maria Malatyńska.

Dojrzałe Kino „Elegia dla bidoków”
Fot. Kino pod Baranami

ELEGIA DLA BIDOKÓW to adaptacja autobiograficznej powieści J.D. Vance’a, która znalazła się na liście bestsellerów prestiżowego “New York Timesa”. Zdaniem wielu recenzentów, ta opowiadająca o dorastaniu w biednym, zrujnowanym miasteczku książka, odpowiada na nurtujące wielu

pytanie: dlaczego Donald Trump wygrał wybory?

Oparty na powieści film Rona Howarda ("Piękny umysł", "Apollo 13"), skupia się na postaci młodego chłopaka (Gabriel Basso), który wraca w rodzinne strony by zmierzyć się z rodzinnymi problemami. Zmagając się z uzależnieniami matki (Amy Adams) wspomina babcię (Glenn Close), która pomogła wyrwać mu się z kręgu biedy.

Pokazy w ramach cyklu Dojrzałe Kino odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zachowują wymagany dystans i są witani są przez noszącą maseczki lub przyłbice obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.

BILETY dla seniorów: 16 zł

O FILMIE:

ELEGIA DLA BIDOKÓW | HILLBILLY ELEGY

reż. Ron Howard, USA 2020, 116’

J.D. Vance, były marine z południowego Ohio, a obecnie student Szkoły Prawa Uniwersytetu Yale’a, jest blisko zdobycia wymarzonej pracy, gdy kryzys rodzinny zmusza go do powrotu do domu, o którym starał się zapomnieć. J.D. musi teraz poradzić sobie ze złożonymi problemami swojej appalaskiej rodziny, w tym z ustabilizowaniem relacji z uzależnioną matką Bev (Amy Adams). Wspominając swoją babkę (Glenn Close), twardą i bystrą kobietę, która go wychowała, J.D. uzmysławia sobie, że tylko pogodzenie się z przeszłością pozwoli mu spełnić swoje marzenia.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY