Wystawa plenerowa #StolenMemory

3 września (wtorek) o godzinie 17.00 zapraszamy na plac Bohaterów Getta na otwarcie wystawy plenerowej #StolenMemory przygotowanej przez Arolsen Archives wraz z Muzeum Krakowa.

Wystawa plenerowa #StolenMemory
Fot. Kraków Dla Seniora

Arolsen Archives od 1962 roku przechowuje depozyty więźniów niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, próbując odnaleźć ich prawowitych właścicieli. Wystawa #StolenMemory jest elementem kampanii popularyzującej wiedzę na temat zbrodni nazistowskich oraz akcję zwrotu depozytów prawowitym właścicielom. Dzięki kampanii Arolsen Archives oraz współpracy z wolontariuszami z Niemiec, Polski, Holandii, Nowej Zelandii, Francji, Hiszpanii i Norwegii do tej pory udało się zwrócić kilkaset depozytów.

Po raz pierwszy wystawę zaprezentowano w 2018 roku w siedzibie UNESCO z okazji Dnia Pamięci o Holokauście. Od tego czasu była ona pokazywana w całej Europie m.in. w Innsbrucku, Kassel czy Atenach. Mamy nadzieję, że wystawa #StolenMemory, składająca się z 32 plansz prezentujących historie ludzi, do których należały depozyty, oraz ogólne informacje na temat akcji pozwolą na przekazanie pozostałych rzeczy znajdujących się w Arolsen Archives rodzinom byłych więźniów niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Wernisaż będzie zakończony wykładem na temat działalności Archiwum.

3 września (wtorek) godz. 17.00
Apteka pod Orłem
pl. Bohaterów Getta 18

Wstęp wolny

Adres:
Plac Bohaterów Getta, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY