Trzy artystki. Trzy spojrzenia na sztukę.

Wystawy w Czarnej Galerii CENTRUM Nowohuckiego Centrum Kultury.

Małgorzata Jagiełło – „Jej oblicze, jej sekret…”
Dorota Pietrzyk – „Notes dla Leonarda da Vinci”
Mara Ptaszek – „Żywioł materii”

 

Trzy artystki. Trzy spojrzenia na sztukę.
Fot. NCK

W Czarnej Galerii CENTRUM Nowohuckiego Centrum Kultury od połowy kwietnia trwa wystawa malarstwa Małgorzaty Jagiełło – „Jej oblicze, jej sekret…” Malarstwa, ale nie tylko. Obrazy pełne twarzy dłoni i oczu dopełniają wiersze malarki, budując niezwykły świat tworzony kolorem i słowem. Wernisaż tej wystawy odbędzie się 8 maja o godz. 18.00.  (wystawa czynna do 20 maja). Z końcem tego miesiąca kolejne dwie artystki wypełnią swoimi pracami przestrzenie naszych Galerii.

Pierwszą z nich jest Dorota Pietrzyk. Jej „Notes dla Leonarda da Vinci” to ekspozycja prac zorganizowana z okazji jubileuszu 500-lecia śmierci włoskiego mistrza. Wystawa tkanin artystycznych, rysunku i malarstwa jest częścią jubileuszowego roku Leonarda da Vinci, w ramach którego instytucje na całym świecie organizują wyjątkowe wydarzenia. Wernisaż odbędzie się 24 maja o godz. 19.00 w Białej Galerii CENTRUM (wystawa czynna od 23 maja do 17 czerwca).

Dorota Pietrzyk_Leonardo_mapa

Druga artystka to Maria Ptaszek. „Żywot materii” to wystawa malarstwa i fotografii. Świat jej artystycznej refleksji sięga do pierwotnych kreacji ziemskiego porządku, cykliczności i żywiołów. Wernisaż odbędzie się 28 maja o godz. 18.00 w Czarnej Galerii CENTRUM. (wystawa czynna od 22 maja do 9 czerwca).

Maria Ptaszek_4

Zapraszamy.

Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków
www.nck.krakow.pl

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków
Tagi: wystawa, NCK

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY