Komunikat archiwalny

NCK zaprasza w listopadzie

Edyta Geppert,  Art Color Ballet z premierowym spektaklem "Bursztynowe drzewo", Paweł Orkisz z najpiękniejszymi piosenkami Cohena, wernisaż Franciszka Bunscha i spotkanie z Adamem Zagajewskim, a dla najmłodszych PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana. Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza jesienią.

NCK zaprasza w listopadzie
Fot. Kraków Dla Seniora

16 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK - premiera

17 listopada (sobota), g. 19.00, Scena NCK

BURSZTYNOWE DRZEWO – Art Color Ballet - spektakl muzyczno-baletowy 

Widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę poruszać będzie zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. W jak wyjątkową podróż zabierze widzów tym razem Agnieszka Glińska? Tych, którzy znają dotychczasowe produkcje Art Color Ballet z pewnością nie trzeba przekonywać, że w wykonaniu tego zespołu połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, każdorazowo wprowadza publiczność w świat wielowymiarowej sztuki scenicznej, zapierającej dech w piersiach.

Spektakl prezentowany w ramach Open Eyes Festival.

reżyseria, scenariusz, choreografia – Agnieszka Glińska/Art Color Ballet

bilety – 80/70 zł

 

 

7 listopada (środa), g. 11.00, sala kameralna 203

KLUB SUPER MAMA 

Domowy plac zabaw - czyli jak twórczo spędzać czas z dzieckiem, gdy za oknem zimno i plucha

Wykład - dla rodziców - pełen konkretnych wskazówek i pomysłów na spędzenie twórczego czasu z dzieckiem. Zabawy poparte profesjonalną wiedzą i cennymi wskazówkami dotyczącymi rozwoju najmłodszych dzieci.

W programie:

Przykłady zabaw z użyciem rekwizytów z kuchni, łazienki i innych domowych zakamarków.

Zabawy na 7 zmysłów - konkretne propozycje zabaw stymulujących zmysły.

Sposób na ciepłą kawę;) - jak twórczo zająć dziecko na dłużej.

Wykład poprowadzi Joanna Krysiak - pedagog rodzinny, trener, pedagog zabawy, współzałożycielka krakowskiej Famigi, zawodowo zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla osób pracujących z najmłodszymi dziećmi oraz dla rodziców, od 10 lat prowadzi zajęcia adaptacyjne dla rodziców razem z dziećmi wg autorskiej metody.

bilety -1 zł

 

 

8 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

63. Krakowskie Zaduszki Jazzowe

część pierwsza - STANISŁAW SŁOWIŃSKI QUINTET

część druga - CHINA MOSES IN MEMORIAM ARETHA FRANKLIN

bilety: 60 / 40 zł

 

 

8 listopada (czwartek), g. 19.00, sala kameralna 203

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ - Tomasz Kordeusz

Tomasz Kordeusz – autor tekstów, kompozytor piosenek i muzyki ilustracyjnej do programów radiowych i telewizyjnych. Laureat wielu festiwali i przeglądów. Najczęściej występuje z autorskim recitalem, pełnym ciepłych i mądrych ballad, nie stroni też od humoru i życzliwej, pełnej subtelnych metafor, ironii.

zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

bilety: 10/5 zł

 

 

8 listopada (czwartek), g. 19.00, studio teatralne 209

Teatr Ab Intra „Świeczka zgasła”

reżyseria: Marlena Topolska, Michał Bartuś Orliński

bilety: 20 zł

 

 

9 listopada (piątek), g. 10.00, Scena NCK 

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Plastuś to mały ludzik z plasteliny, bardzo popularny wśród dzieci. Mieszka w piórniku dziewczynki, a jego sąsiadami są szkolne przybory: pióro, stalówki, gumka myszka, ołówek i scyzoryk. W swoim pamiętniku, mały ludzik opisuje pierwsze doświadczenia i wzruszenia ze szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności. Trudno o lepsze przedstawienie dla pierwszoklasisty.

bilety: 22/20 zł

 

 

9 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK

EDYTA GEPPERT z zespołem Vasie

Recital wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza

Edyta Geppert znana jest z tego,  że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. To też niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą  charyzmą artyści.

bilety - 95 zł

Edyta Geppert 1 - fot. A.Świetlik

 

10 listopada (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Z czym kojarzy nam się jesień?

Przyszła jesień. Liście zmieniły kolor. Świat stał się smutniejszy. Ale czy ktoś wie dlaczego? A czy uwierzycie nam, że liście zawsze są czerwone?!

Zapraszamy na zajęcia Wydziału Przyrodniczego, na których obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety - 25 zł

 

 

11 listopada (niedziela), g. 11.00, Scena NCK 

TĘCZOWE PIOSENKI JANA WOJDAKA

Pomysłodawca festiwalu – Jan Wojdak – pozwala młodym artystom spełniać muzyczne marzenia. Finaliści konkursu poznają tajniki pracy w studiu nagraniowym, sekrety organizacji koncertów, sesji zdjęciowych. Dzięki opiece artystycznej dzieci nie tylko pracują nad własnym warsztatem podczas licznych zajęć, ale także kształtują swoją osobowość sceniczną.

bilety -  10 zł

 

 

13 listopada (wtorek), g. 19.00, studio teatralne 209

TEATR AB INTRA „Tangere”

reżyseria: Marlena Topolska

bilety: 20 zł

 

 

16 listopada (piątek), g. 18.00, Galeria CENTRUM

FRANCISZEK BUNSCH – grafika, rysunek, malarstwo

wernisaż wystawy

Wystawa w ramach cyklu „Przestrzeń dla sztuki”, którego celem jest przybliżenie szerokiemu kręgowi odbiorców osiągnięć najwybitniejszych polskich artystów związanych z Krakowem. Tegoroczna edycja poświęcona jest prof. Franciszkowi Bunschowi, wybitnemu grafikowi i malarzowi, a także nauczycielowi kilku pokoleń artystów.

Wystawa czynna od 16 listopada do 2 grudnia br.

wstęp wolny

Bunsch

 

17 listopada (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Woda

Mówi się, że bez niej nie byłoby życia. Podobno człowiek jest w 70% z wody. No ale jak, skoro ręka jest twarda, a głowa jeszcze twardsza? To gdzie ta woda?

Zapraszamy na zajęcia Wydziału Przyrodniczego, na których obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety - 25 zł

 

 

19 listopada (poniedziałek), g.18.00, sala kameralna 203

RELIGIA, FILOZOFIA, KULTURA

Jerozolima – Miasto Dawida i Salomona

wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro

 

Historia Jerozolimy, Miasta Dawida zaczyna się trzy tysiące lat temu. Tysiąc lat przed naszą erą  żydowski król Dawid zdobył miasto-państwo Jebuzytów, Jerozolimę, która leżała w samym sercu podbitych przez niego terytoriów. Wówczas Jerozolima była twierdzą o powierzchni około 6 hektarów, na której znajdowała się cytadela, pałac królewski oraz kwatery dla wojska i służby cywilnej.

Jerozolima leżała poza ważnymi  szlakami handlowymi, nie odgrywała więc takiej roli jak inne miasta w ziemi Kanaan. Jej znaczenie wzrosło, gdy Dawid przeniósł stolicę swego państwa do Jerozolimy i sprowadził Arkę Przymierza. Dotąd Arka nie miała swojego stałego miejsca, nosili ją potomkowie plemienia Lewiego w czasie wędrówek po pustyni; przemieszczała się wraz z Izraelitami po ziemi Kanaan.

bilety - 2 zł

 

 

21 listopada (środa), g. 11.00, sala kameralna 203

KLUB SUPER MAMA – Chusta i nosidło. Moda czy wygoda?

Chcesz się dowiedzieć jak zdrowo i bezpiecznie nosić dziecko?

Opowiemy o rozwoju kręgosłupa dziecka w pierwszym roku życia oraz o tym jak prawidłowo układać noworodka w chuście a siadającego malucha w nosidle. 

Porozmawiamy o tym dlaczego warto nosić dzieci, kiedy zacząć i jakie wiązanie i chustę wybrać. Zaprezentuję wybrane wiązania i odpowiem na wszelkie nurtujące Was pytania dotyczące noszenia. Na spotkaniu będzie można zobaczyć różne chusty i nosidła.

Zapraszamy mamy spodziewające się dziecka oraz mamy z maluszkami.

Podczas spotkania nie uczymy wiązać. Pogadanka ma charakter informacyjny a jej celem jest promowanie idei rodzicielstwa bliskości oraz propagowanie prawidłowego noszenia dzieci w chustach i nosidłach. 

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Piekarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi. Z wykształcenia pedagog z zamiłowania animator i instruktor zajęć dla dzieci. Prywatnie mama dwójki dzieci - noszonych w chustach. Współzałożycielka krakowskiej Famigi. 

bilety -1 zł

 

 

21 listopada (środa), g. 19.00, sala kameralna 203  

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – PAWEŁ ORKISZ

W programie pieśni Leonarda Cohena. 

prowadzenie - Basia Stępniak-Wilk

bilety – 20/15 zł

 

 

22 listopada (czwartek), g.18.00, sala kameralna

ZDROWIE I MEDYCYNA

Nasze ciało leczy się samo - Projekt Genesis

Poznaj metody, które pomogą Ci zregenerować organizm i odzyskać zdrowie

wykład dr chiropraktyki, specjalisty z zakresu kinezjologii stosowanej  Paula Zeliga Rodberga

Celem projektu Genesis jest pokazanie jak można wykorzystać regeneracyjne zdolności  ludzkiego organizmu by zapewnić sobie  zdrowie oraz samowystarczalność.

Niemal wszystko, co nazywane jest “chorobą”, jest niczym innym jak reakcją naszego ciała na przeciążenie, któremu go poddajemy (zmęczenie, niezadowolenie, brak gimnastyki, długotrwałe narażenie na stres i zatrucie), czyli “choroba" to nic innego jak toksyczne przeciążenie. Projekt Genesis to autorski projekt pokazujący jak w kompletny, fizjologiczny, racjonalny i łatwy sposób samodzielnie zaktywizować moce uzdrawiające organizmu, zwiększając jego wydajność, co w konsekwencji przyczynia się do uruchomienia mechanizmów samozdrowienia, czyli eliminacji większości problemów zdrowotnych.

Podczas wykładu zostaną poruszone zagadnienia dotyczące funkcjonowania oraz wydajności  organizmu człowieka (komunikacja, oddychanie, trawienie, wydalanie, rozmnażanie komórek, ruch ciała) oraz zalecenia dotyczące codziennych czynności, prawidłowego odżywiania oraz sposobów przeprowadzenia detoksu.

Paul Zelig Rodberg – absolwent Wydziału Nauk Biologicznych (USA); Doktor chiropraktyki, specjalista Kinezjologii Stosowanej. Lekarz sportowy podczas przygotowań Włoskiej Olimpiady Zapaśniczej (1992); dyplomowany nauczyciel Włoskiej Federacji Jogi (1994). Twórca, producent oraz główny bohater edukacyjnego serialu telewizyjnego: „Chiropraktyka - Projekt Genesis”. Od  lat prowadzi we Włoszech Centrum medycyny naturalnej.

bilety - 2 zł

 

 

22 listopada (czwartek), g. 19.00, studio teatralne 209

PIASKOWNICA – Teatr Ab Intra

reżyseria – Marlena Topolska

bilety – 20 zł

 

 

22-25 listopada (czwartek-niedziela), Scena NCK i Studio KCC

BalletOFFFestival

W tym roku odbędzie się już piąta edycja BalletOFFFestival – wydarzenia, które nabierze tym razem znacznie szerszego i międzynarodowego wymiaru. Stało się to możliwe dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Krakowa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca oraz programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się pod hasłem „Transformacja” - w programie międzynarodowe warsztaty taneczne, spektakle zagranicznych i polskich twórców oraz wydarzenia towarzyszące.

 

 

24  listopada (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Planeta Ziemia

Mieszkamy na niej, a ona mieszka wśród innych planet. Ziemię widzimy, Słońce też. Księżyc? Chyba tak, ale czy na pewno i… dlaczego? Dużo pytań i dużo ważnych odpowiedzi.

Zapraszamy na zajęcia Wydziału Przyrodniczego, na których obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety - 25 zł

 

 

24 listopada (sobota), g. 12.00, sala 008

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki

Śladami Aborygenów

Na naszych warsztatach dzieci będą mieć okazję:

Dowiedzieć się, kim są Aborygeni i jakimi zasadami kierują się w życiu,

Zagrać na instrumentach aborygeńskich (clapstick, didgeridoo, emu caller),

Pooglądać różne bumerangi i poznać ich zastosowanie,

Odszyfrować symbole Aborygenów i namalować własny obraz za ich pomocą,

Pobawić się aborygeńskimi zabawkami i rekwizytami, jak yoyo, etniczne bączki, telefon buszmeński.

Przedszkolaki poznają Aborygenów, ich tradycje i sztukę. Dowiadują się, co to jest bumerang i czy zawsze wraca do rzucającego. Mogą dotknąć licznych aborygeńskich rekwizytów i próbują zagrać na didgeridoo, najstarszym instrumencie świata. Na koniec zajęć dzieci malują obrazki, wykorzystując typowe aborygeńskie techniki.

bilet - 15 zł

 

 

25 listopada (niedziela), g. 16.00, sala kameralna 203

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

prowadzenie – Wojciech Dąbrowski

bilety - 2 zł

 

 

26 listopada (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna 203

LITEartURA

„Poezja dla początkujących”

spotkanie autorskie z Adamem Zagajewskim

prowadzenie: Michał Piętniewicz

bilety -  2 zł

 

 

27 listopada (wtorek), g. 18.00, Scena NCK

Polish Folk Symphony – Polska Muzyka Folkowa Symfonicznie

Wystąpią: Polish Art. PPhilharmonic, Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA, Kapela Ludowa HOLNIKI, Teresa Lipka

wstęp wolny

 

 

27 listopada (wtorek), g 18.00, sala kameralna 203

Klub Podróżnika Navigator

WŚRÓD DZIKICH PLEMION ETIOPII

Zapraszamy na podróż w zupełnie egzotyczny zakątek świata. To tutaj znajduje się pewna niezwykła pustynia z lawy, będąca najgorętszym miejscem na ziemi, stąd także wywodzi się kawa, którą pija się z solą i masłem. Ale podczas spotkania poznamy też z bliska najbardziej dzikie plemiona świata i będziemy świadkami pewnej dziwnej ceremonii pasowania chłopca na mężczyznę... Posłuchamy też o plemieniu, w którym do dzisiaj wykonuje się szokujące zabiegi inicjacyjne dziewcząt. Dowiemy się też jak smakuje sfermentowany naleśnik i poznamy historię najstarszego człowieka na ziemi.

Prowadzenie: Michał Szulim - podróżnik, dziennikarz, wokalista zespołu PLATEAU.

bilety -  2 zł

 

 

28 listopada (środa), g. 19.00, Scena NCK

KABARET POD WYRWIGROSZEM – Tra ta ta ta – nowy program

Czego można spodziewać się po najnowszym programie jednego z najbardziej popularnych polskich kabaretów? Wszystkiego. Z całą pewnością będzie szalone tempo, przebieranki i komedie omyłek, inteligentne skojarzenia i dowcipne aktualności – czyli gwarancja udanego wieczoru. Grają 200 spektakli rocznie w całej Polsce, a dodatkowo zapraszani są do telewizyjnych i radiowych programów. Przed laty cała Polska śpiewała ich słynne przeboje: „Donald marzy”, „Jesteś spalona”, „Ona nie tańczy dla mnie”.

Zresztą nikt nie przedstawi lepiej kabaretu niż on sam. Szczególnie kabaretu, który działa i rozśmiesza publiczność od lat, a jego członkowie na scenicznych deskach przeżyli już wszystko i ciągle im mało. Przed Państwem Kabaret pod Wyrwigroszem!

bilety - 65 zł

 

 

NCK WYSTAWY

 

TADEUSZ CZARNECKI - wystawa fotografii

18 października – 23 listopada, FOTO-GALERIA

wstęp wolny

 

TADEUSZ CIEMIERKIEWICZ - malarstwo 

6 listopada –  grudnia,  Czarna Galeria CENTRUM

finisaż wystawy 7 grudnia (piątek) o g.18.00 

wstęp wolny

 

FRANCISZEK BUNSCH – grafika, rysunek, malarstwo

16 listopada – 2 grudnia, Biała Galeria CENTRUM

wernisaż wystawy – 16 listopada (piątek), g. 18.00

Wystawa w ramach cyklu Przestrzeń dla sztuki.

wstęp wolny

 

KATARZYNA MACHNIEWICZ  - BalletOFFFestival 2015-2017

wystawa fotografii

19 listopada – 9 grudnia, Szara Galeria CENTRUM 

wstęp wolny


ADAM GRYCZYŃSKI - „Okolice Nowej Huty. Krajobrazy”

wystawa fotografii

29 listopada - 6 stycznia, Foto-Galeria

wstęp wolny


GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO

stała wystawa malarstwa

czynna: wtorek-sobota w g. 11-19, niedziela 12-19, poniedziałek nieczynna

bilety – 10/8 zł

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY