Komunikat archiwalny

Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny

Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapraszają na spotkanie „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, które odbędzie się 21 września w godz. 9:00-14:30 w Radio Kraków na al. Słowackiego 22! UWAGA! zmiana miejsca! Partnerem wydarzenia jest Policja. Akcja skierowana jest do rowerzystów i pieszych powyżej 60 roku życia, a jej celem jest podniesienie ich bezpieczeństwa na drodze. Według statystyk zdarzeń drogowych, seniorzy stanowią istotny odsetek ofiar wypadków.

Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny
Fot. Kraków Dla Seniora

Zajęcia poprowadzą policjanci i eksperci ruchu drogowego, wykorzystujący interaktywne filmy obrazujące niebezpieczeństwa. Prelegenci porozmawiają z uczestnikami, uświadamiając im zagrożenia oraz przedstawiając sposoby, jak zagrożeń unikać. Zarówno przed zajęciami, jak i po nich, Seniorzy będą mogli korzystać z bufetu kawowego z ciastkami oraz zimnymi i ciepłymi napojami. Seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma miły upominek.

plakat_Senior_Krakow-2.jpg

Wszelkie treści dotyczące akcji znajdują się na stronie internetowej Krajowej Rady BRD www.krbrd.gov.pl oraz www.SeniorNaDrodze.pl. Plakat wydarzenia do pobrania TUTAJ.

Krakowskie spotkanie odbędzie się w siedzibie Radia Kraków al. Słowackiego 22.

 

Adres:
Aleja Słowackiego 22, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY