Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: „Seriale PRL-u”

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbędzie się 26 czerwca o godzinie 17.

Podwieczorek w Muzeum: „Seriale PRL-u”
Fot. Kraków Dla Seniora

Oddziaływanie środków masowego przekazu na postawy i działania ludzi jest bezsprzeczne. Ich społeczna misja, mająca na celu realizację interesów partii, była jednym z fundamentów systemu. Wymagano od jej twórców, aby spełniali postawione przed nimi zadania ideowo-polityczne i ich z tego rozliczano. Władza dość szybko zdała sobie sprawę z tego, że seriale cieszą się ogromną popularnością widzów, więc za ich pomocą można kształtować opinie i wpływać na nastroje społeczeństwa. Ich twórcy nie mieli łatwego zadania – musieli jednocześnie zadowolić władzę oraz publiczność. W wielu przypadkach to się udało, a seriale tamtego okresu do dziś cieszą się popularnością.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl

http://www.mprl.pl/

Adres:
Osiedle Centrum E 1, 31-934 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także