Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: Puste półki w PRL-u

Muzeum PRL-u, os. Centrum E1 zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”. 25 lipca o godzinie 17 tematem będą... puste półki.

Podwieczorek w Muzeum: Puste półki w PRL-u
Fot. Kraków Dla Seniora

Dla wielu osób symbolem czasów PRL są puste półki w sklepach oraz to, że po przekroczeniu progu, zamiast „dzień dobry”, od ekspedientki słyszało się „nie ma”. Kiedy pojawiała się informacja, że będzie dostawa towaru, przed sklepami ustawiały się gigantyczne kolejki, w których ludzie stali nie raz całą noc. Były lata, w których po to aby złagodzić skutki ciągłego niedoboru towarów i zmniejszyć kolejki władze PRL wprowadzały reglamentację żywności w postaci kartek na wiele produktów. Jednak było i tak, że w sklepach można było wybierać pośród wielu rodzajów towarów. Passa ta nie trwała z reguły zbyt długo i po jakimś czasie wracała troska o to, co włożyć do garnka, lub w co się ubrać.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni. Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

  PDF  INFORMACJA Podwieczorek w Muzeum

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/

Adres:
Osiedle Centrum E 1, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także