Komunikat archiwalny

Propozycje Nowohuckiego Centrum Kultury na najkrótszy miesiąc w roku

NCK zaprasza na spektakle teatralne, recitale, spotkania i wykłady

Propozycje Nowohuckiego Centrum Kultury na najkrótszy miesiąc w roku
Fot. Kraków Dla Seniora

6 lutego (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna

Klub Przyjaciół Psychologii

Jak dogadać się z ludźmi , których nie lubimy

Spotkanie z psychologiem i psychoterapeutą Magdaleną Sękowską.

Magdalena Sękowska psycholog, psychoterapeuta, trener, konsultant zarządzania. Założycielka Polskiego  Towarzystwa Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej afiliowanego przy Europejskim Towarzystwie Analizy Transakcyjnej. Vice-Prezydent Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej od 2010 roku.

bilety: 2 zł

 

11 lutego (sobota), g. 19.00, scena NCK

Koncert Magdy Umer „Wciąż się na coś czeka”

Magda Umer – mistrzyni interpretacji piosenki literackiej prezentuje kolejny program. W koncercie usłyszymy nie tylko utwory z dwóch ostatnich płyt – „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”, ale też znane i lubiane piosenki z jej repertuaru: „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej”, „O niebieskim pachnącym groszku”.

Kierownictwo muzyczne koncertu sprawuje Wojciech Borkowski, pianista, autor większości aranżacji, któremu będzie towarzyszyć grupa młodych, wybitnych muzyków: Paweł Stankiewicz, Bartłomiej Krauz, Maciej Szczyciński, Piotr Maślanka.

bilety: 70 zł

Umer_tv

20 lutego (poniedziałek), g.18.00, sala kameralna 

Klub Podróżników Navigator

Sycylia między niebem a morzem. Spotkanie z dziennikarką, podróżniczką Ewą Cichocką.

Ewa Cichocka - dziennikarka, autorka podróżniczych relacji publikowanych m.in. w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Poznaj Świat, Wirtualnej Polsce. Uwielbia wyspy, wulkany i odkrywanie własnych szlaków. Pisze, fotografuje i gotuje. Zafascynowana jest Sycylią i Żuławami, które na przemian eksploruje od lat.

Organizatorka i przewodniczka niebanalnych wyjazdów m.in. kobiecych wypraw z Fundacji Marka Kamińskiego  Robinson Crusoe była kobietą (na Mauritius) czy Wyspy z ognia (Sycylia). Inicjatorka plenerów, wystaw i spotkań podróżniczych.

bilety – 2 zł

cichocka-850

23 lutego (czwartek), g.18.00, sala kameralna

Religia- Filozofia- Kultura

Leszek Kołakowski - Rozważania o kulturze europejskie i chrześcijaństwie zawarte w tomie esejów „Czy diabeł może być zbawiony i 27 innych kazań”

Wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro.

Leszek Kołakowski uznany jest za jednego z najznakomitszych krytyków idei drugiej połowy XX wieku. Po około dwudziestoletnim flircie z marksizmem w latach 1947 – 1966, Kołakowski wyjechał z Polski, a jego prace ukazywały się w drugim obiegu. Opublikowana w Paryżu w latach 1976- 1978 trzytomowa rozprawa o marksizmie „Główne nurty marksizmu. Powstanie – rozwój – rozkład”  przyczyniła się do uznania go za jednego z najgłębszych znawców i krytyków tej filozofii.

bilety: 2 zł

 

26 lutego (niedziela), godz. 16.00, sala kameralna

Spotkanie z piosenką

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.

prowadzenie: Wojciech Dąbrowski

bilety: 2 zł 

 

26 lutego (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

Teatr KAMIENICA - „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia”

Główny bohater sztuki, po utracie pracy, wymyśla nowy sposób na życie! Jego konto zaczynają zasilać liczne zasiłki i dodatki – od czynszowego, przez macierzyński aż po… rentę dla wdów. Urzędniczą machinę przyznawania zapomóg pozwala uruchomić nie tylko błyskotliwość i spryt bohatera, ale także oddani przyjaciele pomagający stworzyć fikcyjne postaci. Gdy lawina rusza, wyplątanie się ze skomplikowanej sytuacji staje się coraz trudniejsze, a zabawne i kuriozalne sytuacje zdają się nie mieć końca! I pomyśleć, że wszystko zaczęło się z miłości do żony…

Reżyseria i scenografia: Emilian Kamiński

Obsada: Dorota Kamińska, Katarzyna Pakosińska/Ewa Lorska, Laura Raab, Krystyna Tkacz, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota, Tomasz Gęsikowski, Władysław Grzywna/Janusz Zadura, Emilian Kamiński, Paweł Tucholski

bilety: 100 zł

ZUS_zdjecie zbiorowe

28 lutego (wtorek), g.18.00, Scena NCK

Salon Literacko Muzyczny - wieczór 86.

Stolik Literacki - „Chmurność” wieczór - autorski Elizy Segiet.

Stolik Muzyczny - „Twój w pamięci ślad” -  recital Piotra Krupy.

prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk.

Eliza Segiet –  autorka trzech tomików poezji: „Romans z sobą” (Sowello 2013r), „Myślne miraże” (Miniatura 2014r), „Chmurność" (Signo 2016r), monodramu „Prześwity”(Signo 2015r), dramatu „Tandem” ( Signo 2017). Jej wiersze można znaleźć w antologiach i gazetach literackich.

Piotr Krupa  - pieśniarz, autor, kompozytor. Obecny na scenie od ponad 30 lat, jest laureatem wielu lokalnych i ogólnopolskich przeglądów i festiwali związanych z piosenką literacką oraz folk i country. Kultywuje twórczość takich artystów jak Bob Dylan, Leonard Cohen, Paul Simon, Jacques Brel, Georges Brassens i Paolo Conte. W dorobku ma trzy płyt: „Deja Vu”, „Twój w pamięci ślad”, „Tak od niechcenia” .

bilety: 2 zł

Informator na luty TUTAJ

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, 31-913 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także