KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dojrzałe Kino „Do granic”

Hiszpański thriller psychologiczny, w którym liczy się każde drgnięcie powieki i każda kropelka potu. Do granic (reż. Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vasquez) to kolejny film prezentowany w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Pokaz w środę, 19 czerwca, tradycyjnie o godzinie 11.00, poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Fot. Kraków Dla Seniora

Diego i Elena chcą rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych. Dopilnowali wszelkich formalności, jednak zostają zatrzymani na nowojorskim lotnisku. Prowadzone przez służby migracyjne przesłuchanie stawia pod znakiem zapytania nie tylko powody, dla których chcą zamieszkać w USA, ale także ich relację. Ile tak naprawdę wiedzą o sobie? Ile sekretów wytrzyma ich związek?

Film Do granic stawia niewygodne pytania, mnoży wątpliwości, zasiewa ziarno niepokoju i rozciąga wokół bohaterów misterną sieć podejrzeń. Ten rozegrany w klaustrofobicznej atmosferze film przypomina inne minimalistyczne i bezbłędnie wyreżyserowane tytuły, takie jak Winni czy Locke.

Do granic to wiarygodny, zaplanowany z chirurgiczną precyzją thriller. Oszczędny w środkach, lecz obfity w emocje. W rolach głównych wystąpili znany z serialu Narcos Alberto Ammann oraz Bruna Cusí (Lato 1993).

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Środa, 19 czerwca 2024, godz. 11.00

BILETY dla seniorów: 20 zł

O FILMIE:

DO GRANIC | UPON ENTRY

reż. Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vasquez, Hiszpania 2022, 77’

Wenezuelczyk Diego i pochodząca z Barcelony Elena podjęli ważną życiową decyzję. Przeprowadzają się do Stanów Zjednoczonych, by dać nowy impuls nie tylko dla swojego związku, ale i zawodowych karier.

Ameryka jawi im się jako ziemia obiecana. Bohaterowie przeszli już procedurę wizową, spakowali cały swój dobytek i udają się w drogę. Wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by lada moment obudzili się w nowej rzeczywistości. Sprawa zaczyna się jednak komplikować, gdy po wejściu do strefy imigracyjnej na nowojorskim lotnisku poproszeni są, by przejść do drugiego pokoju. W ciasnym wnętrzu Diego i Elena poddani zostają kontroli przez funkcjonariuszy granicznych. Rutynowe czynności zamieniają się w wyczerpujące kilkugodzinne przesłuchanie, w trakcie którego bohaterowie muszą zachować zimną krew. Nie będzie to łatwe, zwłaszcza że na jaw zaczynają wychodzić sekrety, jakimi najwyraźniej nie zdążyli się ze sobą podzielić.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2024-06-13
Data aktualizacji: 2024-06-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź