Komunikat archiwalny

Podwieczorek w Muzeum: „Teatr Ludowy – czy na pewno dla robotników?”

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbędzie się 23 stycznia o godzinie 17. Spotkanie zostanie zorganizowane we współpracy z Teatrem Ludowym. Gościem specjalnym będzie Andrzej Franczyk – polski aktor teatralny i filmowy.

Podwieczorek w Muzeum: „Teatr Ludowy – czy na pewno dla robotników?”
Fot. Kraków Dla Seniora

Teatr Ludowy rozpoczął działalność 3 grudnia 1955 r. premierą sztuki "Krakowiacy i Górale" Wojciecha Bogusławskiego. Jego dyrektorem została Krystyna Skuszanka, która kształtowała gusta odbiorców tworząc spektakle nowoczesne i ambitne, nie raz zmagając się z cenzurą. Współpracowała z wybitnymi kompozytorami, scenografami, reżyserami i aktorami. Placówka przyciągała krakowian, a nie nowohucian, gdyż repertuar był trudny w odbiorze, dlatego go bojkotowali. W sezonie 1957/58 wprowadzono lżejszy repertuar. Nie wystarczyło to jednak i Skuszanka musiała odejść.

WSTĘP WOLNY

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.

Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej www.mprl.pl

Muzeum PRL 01.2018

Muzeum PRL-u
Os. Centrum E1
31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22 wew. 27
a.klimek@mprl.pl
http://www.mprl.pl/

Adres:
Osiedle Centrum E 1, 31-934 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także