Stowarzyszenie Senior Na Czasie
Stowarzyszenie | |
Adres: | Zamkowa 1, 33-100 Tarnów |
seniornaczasie@gmail.com | |
WWW: | www.senior.org.pl |
Opis
Celem Stowarzyszenia „Senior Na Czasie” jest przeciwdziałanie marginalizacji i aktywizacja osób w średnim i starszym wieku, realizowane przez:
- Ukazanie możliwości rozwoju osobistego
- Socjalizacje kulturalno-artystyczną, wprowadzenie na powrót w świat kultury i sztuki
- Wzmacnianie poczucia własnej wartości
- Tworzenie nowych uczących się społeczności opartych na wkładzie osobowym swoich członków
- Propagowanie i wspieranie wszelkich form kształcenia ludzi w średnim starszym wieku
- Wspieranie aktywnego i zdrowego stylu życia
- Umożliwianie i ułatwianie dostępu do nowoczesnej nauki i techniki
Projekty Stowarzyszenia (realizowane i w trakcie realizacji):
Projekt AENEAS (02.09.2009-30.11.2009); na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa przeszkolenie blisko 250 krakowskich seniorów z obsługi automatów Krakowskiej Karty Miejskiej, wewnątrzpojazdowych automatów biletowych oraz przekazanie wiedzy dotyczącej zniżek, udogodnień i bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej.
Projekt "Babie lato" (01.06.2010 do 30.11.2010); dofinansowany z Urzędu Marszałkowskiego; głównym celem projektu jest zmniejszenie wykluczenia społecznego 15 -tu kobiet powyżej 55. roku życia poprzez uczestniczenie w różnorodnych zajęciach dotyczących odkrywania potencjału osobistego, rozwijania talentów, zmiany w życiu człowieka, twórczej ekspresji, pracy z ciałem oraz treningu umysłu.
Projekt "Senior w Sieci" (01.06.2010 do 31.12.2010); dofinansowany przez Urząd Miasta Krakowa; celem projektu jest przeprowadzenie kursów komputerowych z podstawowej obsługi komputera dla 146 krakowskich seniorów w wieku 55+ w oparciu o autorski program przygotowany na podstawie wcześniejszych doświadczeń w prowadzeniu kursów komputerowych dla seniorów.
Projekt "Pasjonujący Senior" (01.06.2010 do 31.12.2010); dofinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich; celem projektu jest rozpropagowanie wśród starszego pokolenia aktywnych wzorów życia i społecznego uczestnictwa dzięki znalezieniu dwudziestu osób w wieku 60+, które mają ciekawe i niebanalne pasje, znane tylko w wąskim środowisku, a następnie (we współpracy z 15. młodymi ludźmi) wyposażeniu ich w odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, dzięki czemu będą mogły pokazać się szerszej publiczności podczas wystąpień w domach kultury i klubach seniora wpływając tym samym na zmianę społecznego wizerunku seniorów.