KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Seniorze, ruszaj pod Babią Górę!

Trzydniowe turnusy wypełnione atrakcyjnym programem zajęć i spędzone na urokliwym Podbabiogórzu, pośród wiekowego szumiącego boru. Takie zaproszenie ma dla seniorek i seniorów Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa TOPO. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, taki pobyt kosztuje ledwie 70 złotych.

Fot. Kraków Dla Seniora

Wakacje się już skończyły, lato dobiega końca – ale to dla polskich seniorek i seniorów wcale nie oznacza, że trzeba zrezygnować ze swoich aktywności. Przeciwnie: jesień niesie ze sobą szereg możliwości ciekawego spędzania czasu. I właśnie do tego zachęca seniorów Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa TOPO. Realizuje ono projekt „Seniorzy pod Babią Górą”. W jego ramach organizowane są trzy trzydniowe turnusy dla małopolskich seniorów. Za niewielką kwotę – 70 złotych – mają oni zagwarantowane zakwaterowanie w przepięknie położonym Folwarku Toporzysko, wraz z całodniowym wyżywieniem oraz bogatym programem zajęć.

Na osoby w wieku 55+, które zdecydują się spędzić trzy jesienne dni w Folwarku Toporzysko czeka pokój z pełnym węzłem sanitarnym, posiłki przygotowywane w oparciu o lokalne składniki, a także szereg różnorodnych aktywności, które starszym ludziom nie pozwolą się nudzić. Na program każdego z trzech turnusów składa się:

  • tematyczny spacer „Kawaleryjska historia: szlakiem lokalnych patriotów”;
  • kulinarne warsztaty z pieczenia chleba i robienia masła;
  • zajęcia jeździeckie pod opieką kwalifikowanych instruktorów;
  • plenerowe warsztaty z fotografii krajobrazowej;
  • grzybobranie;
  • wspólne rozwiązywanie questu znajdującego się w Folwarku Toporzysko.

- Realizując nasz projekt, chcemy zapewnić małopolskim seniorom czas aktywnego wypoczynku, czas łączący w sobie coś dla ciała i dla ducha. A jednocześnie chcemy pokazać im mało znany fragment naszego województwa, czyli Podbabiogórze. To miejsce z przepiękną przyrodą, bogatą historią i stwarzające wyborne wręcz warunki do odpoczynku – przekonuje Dariusz Waligórski, wiceprezes Stowarzyszenia. - W całej 30-letniej historii Folwarku Toporzysko nie było jeszcze nikogo, komu by się tutaj nie podobało.

Dostępne terminy turnusów to:

  • 18-20 września
  • 2-4 października
  • 9-11 października

Aby skorzystać z pobytu, wystarczy wybrać jeden z trzech terminów  i wysłać swoje zgłoszenie na adres: sekretariat@toporzysko.pl. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska oraz daty urodzenia zgłaszanych osób, a także wybierany turnus.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Do potwierdzenia rezerwacji niezbędny jest mail od Stowarzyszenia, zawierający informację zwrotną o rezerwacji miejsc. Zaproszenie kierowane jest do małopolskich seniorów 55+.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marek Jachowicz
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2023-09-12
Data aktualizacji: 2023-09-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź