KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Najpiękniejsze Piosenki: Lidia Jazgar Zespół Galicja

Nowohuckie Centrum Kultury Zaprasza - Najpiękniejsze Piosenki: Lidia Jazgar Zespół Galicja w czwartek 20.01.2022 r. o godz.18.00, Scena NCK

Fot. Kraków Dla Seniora

Lidia Jazgar – śpiew
Ryszard Brączek – gitara
Krakowska Młoda Filharmonia
 – Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Tomasz Chmiel – dyrygent, aranżacje

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

Lidia Jazgar – wokalistka, autorka i kompozytorka piosenek; współzałożycielka zespołu Galicja, z którą to formacją artystka była m.in. laureatką Studenckiego Festiwalu Piosenki; absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyplomowany choreograf; prezenterka telewizyjna i radiowa, konferansjer (np. koncertu z okazji 750-lecia lokacji Artyści Krakowa swojemu Miastu, TVP2 2007), organizatorka wydarzeń kulturalnych, m.in. Galicyjskich Wieczorów z PiosenkąNowa Huta. Dlaczego nie?! Za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała m.in. Medal Świętego Brata Alberta. Koncerty Lidii Jazgar to zawsze występy z zespołem Galicja – w klubach, piwnicach, teatrach i na stadionach, w hospicjum, w przedszkolach i w kościołach… w duecie, tercecie, jako „Galicja gitarowa” albo z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych czy… dętych! Oryginalne, autorskie piosenki, w orkiestracjach pianisty Michała Woźniaka, rozpoznawalne brzmienie kompozycji gitarzysty Ryszarda Brączka i oczywiście charyzma wokalistki – Lidii Jazgar, która jak nikt inny potrafi nawiązywać więź z publicznością. To wszystko sprawia, że stale rośnie wierne grono słuchaczy Lidii Jazgar z zespołem Galicja. Aktualny dorobek płytowy Galicji to 12 wydawnictw, w tym 8 płyt CD (m.in. CD Czasem, CD Wiał wiatr z tekstami o. Andrzeja Zająca, CD Fate bene fratelli z tekstami Leszka Aleksandra Moczulskiego, CD Ale nam się wydarzyło – płyta dedykowana Korolowi Wojtyle na setne urodziny, pastorałkowa CD Czas prezentów), 2 albumy DVD oraz muzyczna książka z tajemnicą. Piosenki Galicji znaleźć można także na wielu płytach będących wyborem najcenniejszych utworów z Muzycznej Krainy Łagodności. Każdy z członków zespołu to osobna indywidualność i niezależnie od Galicjowego grania każdy realizuje się w indywidualnych projektach artystycznych. A kiedy się wszyscy w Galicji spotykają, niezwykła energia, pełna wiary, nadziei i… miłości do świata i człowieka, płynie ze sceny. 

Tym razem, założyciele i liderzy zespołu Galicja, Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, wystąpią z towarzyszeniem orkiestry, z którą zaprzyjaźnieni są od wielu lat. Aranżacje dyrygenta Tomasza Chmiela i energia młodych muzyków dodają piosenkom Galicji niezwykłego wyrazu, wydobywając to, co w nich muzycznie najpiękniejsze. Zapraszamy na ten niezwykły koncert!

To będzie wspaniały początek Nowego Roku!

Krakowska Młoda Filharmonia – Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie wykonuje ponad kilkanaście koncertów w każdym sezonie artystycznym. Występuje nie tylko w Krakowie, ale także w wielu salach koncertowych Polski m.in. w Teatrze Wielkim, Teatrze Muzycznym Roma, Filharmonii Narodowej oraz w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w salach Filharmonii Szczecińskiej, Pomorskiej i Częstochowskiej. Orkiestra regularnie koncertuje poza granicami (Niemcy, Holandia, Francja, Austria, Ukraina, Chiny). Prowadzi ożywioną współpracę z instytucjami krakowskimi, m.in.: z Operą Krakowską, Filharmonią Krakowską, z Fundacją Polsko-Chińską Chopin oraz krakowskimi domami kultury.

Najbardziej znaczącymi wydarzeniami w działalności artystycznej orkiestry były –  premierowe wykonanie Nieszporów Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego (1992), zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Szkolnych Szkół Muzycznych II Stopnia, zorganizowanym przez Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie przy współudziale Centrum Edukacji Artystycznej oraz Programu II Polskiego Radia (2013) oraz tournée do Chin (2018).

Orkiestra wielokrotnie brała udział w festiwalach, m.in. w festiwalu Cracovia Sacra, jest częstym gościem cyklu Nowa Huta, dlaczego nie, organizowanym przez Dom Kultury Nowa Huta, wielokrotnie występowała w ramach festiwalu Szalone Dni Muzyki w Warszawie oraz w Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.

W związku z nowymi zaleceniami wydanymi w dn.07.12.2021 r przez Ministra Zdrowia dotyczącymi limitów uczestników na wydarzeniach kulturalnych  informujemy , że limit widzów na widowni to 30 %, w limity nie wliczamy osób zaszczepionych. Okazując – przed wejściem na wydarzenie – aktualny certyfikat COVID lub wypełniając  oświadczenie widza, sprawiasz, że kultura jest dostępna dla większej liczby osób. Dziękujemy!

Bilet  na HASŁO CAS 15  zł

Rezerwacja :
Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 w. 55, rezerwacja@nck.krakow.pl
KASA czynna: poniedziałek – piątek  8.00-19.00

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2022-01-13
Data aktualizacji: 2022-01-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź