Komunikat archiwalny

Kampania #WspierajSeniora - WIDEO

Rusza kampania, która zachęca do pomocy osobom starszym. W specjalnym spocie Kancelaria Premiera podkreśla, jak ważna jest pamięć o seniorach i udzielone im wsparcie.

Kampania #WspierajSeniora - WIDEO
Fot. Kraków Dla Seniora

Kampania zwraca uwagę, że niewielka pomoc dla seniorów, czy niepełnosprawnych jest tak naprawdę na wagę złota. Szczególnie w obliczu koronawirusa.

- Walka z koronawirusem to poważny egzamin dla naszego państwa, ale także dla nas wszystkich. Czy potrafimy sobie pomagać? Czy jesteśmy wrażliwi na los najsłabszych: seniorów, osób samotnych czy niepełnosprawnych? To przecież oni są dzisiaj w najtrudniejszej sytuacji – zwrócono uwagę w nagraniu. Jak podkreślono, wystarczy, aby każdy z nas zapytał taką osobę, co może dla niej zrobić, ponieważ dla wielu starszych Polaków niewielka pomoc jaką jest zrobienie zakupów czy wyrzucenie śmieci jest na wagę złota.

W nagraniu zwrócono uwagę, że do tej pory pomoc była świadczona przede wszystkim przez organizacje samorządowe i harcerzy. Przyszedł jednak czas, aby egzamin zdało nie tylko państwo, ale także społeczeństwo. - Wspólnie możemy pokonać koronawirusa. Wspieraj seniora – podkreślono.

Urząd Miasta Krakowa również zachęca do pomagania najstarszym mieszkańcom Miasta. W instrukcji rozesłanej do lokalnych Centrów Aktywności Seniorów w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia rekomenduje „dbanie o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych dla tych seniorów, którzy w obawie o swoje zdrowie podejmą samodzielną kwarantannę, utrzymywanie z nimi kontaktu i nie pozostawianie w samotności i strachu”.

Filmik poniżej:

Jedynka Pomoc dla seniora

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY