Komunikat archiwalny

Wsparcie prawno - doradcze dla Seniorów 60+

Od lipca br. ruszyła bezpłatna pomoc w zakresie świadczenia porad prawnych i obywatelskich skierowana do osób w wieku 60+  zamieszkujących na terenie Krakowa. Bezpłatne poradnictwo prawne świadczone będzie przez doświadczonych prawników w Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich „Kolping” w Krakowie, przy ul. Żułowskiej 51 – Prądnik Czerwony.

Wsparcie prawno - doradcze dla Seniorów 60+
Fot. Kraków Dla Seniora

Ponadto w ramach działań Centrum „Kolping” organizowane będą prelekcję i warsztaty o tematyce prawnej, m.in. formy przekazywania własności (dziedziczenie, testamenty, spadki i darowizny) problematyka zadłużeń (zasady dochodzenia roszczeń, konsekwencje zadłużeń, terminy przedawnień), sprawy mieszkaniowe (eksmisja, dodatki mieszkaniowe, lokale socjalne) oraz prawo konsumenckie, rodzinne czy prawa pacjenta.

wsparcie prawne.jpg

Świadczone poradnictwo ma na celu wzmocnienie prawno – obywatelskie osób w wieku 60+ zwłaszcza takich, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wsparcie świadczone jest w pomieszczeniach zapewniających swobodną rozmowę. Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich „Kolping” znajduje się w budynku dostosowanym do osób starszych i z niepełnosprawnością (winda, poręcze, podjazdy). Mając na uwadze sytuację zdrowotną, utrudnioną mobilność, niepełnosprawność poradnictwo może być świadczone również w miejscu zamieszkania. Szczególnie z tego typu usług mogą korzystać osoby najstarsze i niepełnosprawne.

wsparcie-prawne.jpg

Zgłoszenia:

Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich „Kolping”: ul. Żułowska 51, 31-436 Kraków.

Telefon kontaktowy: 12 - 418 77 66. 

Rejestracja na porady odbywa się od poniedziałku do czwartku

w godzinach: 10:00-16:00 (telefonicznie [124187766] jak i mailowo [prawo-krakow@kolping.pl]).

Więcej informacji: www.senior.kolping.pl oraz www.prawo.kolping.pl

       KOLPING.jpg

Adres:
ul. Żułowska 51, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Dagmara Kosek
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY