Centra Aktywności Seniorów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

HONORIS GRATIA DLA SENIORÓW

W czerwcu Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski nadał odznaki Honoris Gratia Ludmile Dąbrowskiej, Joannie Sadowy i Krystynie Grzywie. Wszystkie panie, wyróżnione w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców, aktywnie działają w lokalnym środowisku seniorów.

 

Pani Ludmiła Dąbrowska jest członkiem Rady Krakowskich Seniorów oraz współzałożycielką i Prezesem (w latach 2004-2012) Zarządu Stowarzyszenia Repatriantów Krakowa i Małopolski, w ramach którego koordynowała projekty, mające na celu stabilizację życiową repatriantów i członków ich rodzin. Jako słuchaczka V roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku PK wykorzystuje swoje doświadczenie w realizację programów kulturalno-oświatowych skierowanych do lokalnego środowiska seniorów; zainicjowała tworzenie oferty kulturalnej, organizując od 2012 roku cykliczne wyjścia na koncerty filharmonijne oraz okazjonalnie na spektakle teatralne.

Swoje odznaczenie odebrała 10 czerwca z rąk Prezydenta Majchrowskiego podczas uroczystości z okazji Święta Miasta w Krzysztoforach razem z panią Joanną Sadowy, zasłużoną krakowską działaczką Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, radną Dzielnicy IV, założycielką i koordynatorką Centrum Aktywności Seniora na Azorach.

Pani Krystyna Grzywa jest jedną z osób, które tworzą Krakowskie Centrum Seniora od początku jego działalności. Doceniona między innymi za inicjatywy, mające na celu przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu osób starszych, została odznaczona 16 czerwca przez Panią Annę Okońską Walkowicz, doradcę Prezydenta Miasta Krakowa podczas I Zjazdu Centrów Aktywności Seniorów w Wygiełzowie.

Honoris Gratia_1
Honoris Gratia_1 Wiesław Maka
Honoris Gratia_2
Honoris Gratia_2 Wiesław Majka
Honoris Gratia_3
Honoris Gratia_3 Marian Krzewiński
Honoris Gratia_4
Honoris Gratia_4 Marian Krzeiński
Honoris Gratia_5
Honoris Gratia_5 Marian Krzewiński
K. Grzywa Honoris Gratia_2
K. Grzywa Honoris Gratia_2 Krystyna Grzywa
K. Grzywa Honoris Gratia_1
K. Grzywa Honoris Gratia_1 Krystyna Grzywa
Honoris Gratia_1
Honoris Gratia_2
Honoris Gratia_3
Honoris Gratia_4
Honoris Gratia_5
K. Grzywa Honoris Gratia_2
K. Grzywa Honoris Gratia_1
pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2016-06-17
Data aktualizacji: 2016-09-12
Powrót