KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dojrzałe Kino „Zabierz mnie na księżyc”

W środę, 17 lipca, tradycyjnie o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie film Zabierz mnie na księżyc - zabawna i stylowa komedia rozgrywająca się na tle historycznego wydarzenia, jakim było lądowanie Apollo 11 na Księżycu. Pokaz poprzedzi wideoprelekcja, którą z ekranu wygłosi red. Maria Malatyńska.

Fot. Kraków Dla Seniora

6% Amerykanów wierzy, że lądowanie na Księżycu zostało sfałszowane. Niektórzy za twórcę sfabrykowanego nagrania uznają Stanleya Kubricka, który dowiódł swoich technicznych umiejętności rok wcześniej filmem 2001: Odyseja kosmiczna (można go zobaczyć w ramach czwartego tygodnia Letniego Taniego Kinobrania).

Do tej teorii spiskowej w komediowej konwencji odwołuje się Zabierz mnie na księżyc (reż. Greg Berlanti) - premierowa nowość, która opowiada o programie Apollo i walce NASA o lądowanie na Srebrnym Globie.

Główną bohaterką jest specjalistka od marketingu (w tej roli Scarlett Johansson), która zostaje zatrudniona, aby naprawić publiczny wizerunek NASA. Jej pomysły budzą opór dyrektora agencji, odpowiedzialnego za wystrzelenie historycznej rakiety (Channing Tatum). Autorem zdjęć jest pochodzący z Polski operator Dariusz Wolski.

Film Zabierz mnie na księżyc będzie można zobaczyć w cyklu Dojrzałe Kino w środę, 17 lipca, o godzinie 11.00. Seans poprzedzi prelekcja, którą z ekranu wygłosi red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Środa, 17 lipca 2024, godz. 11.00

BILETY dla seniorów: 20 zł

O FILMIE:

ZABIERZ MNIE NA KSIĘŻYC | FLY ME TO THE MOON

reż. Greg Berlanti, USA/Wielka Brytania 2024, 130’

Rok 1969, Stany Zjednoczone. Kelly Jones, specjalistka od marketingu (Scarlett Johansson) zostaje zatrudniona, aby naprawić publiczny wizerunek NASA. Jej działania budzą opór i zdziwienie - zwłaszcza u Cole’a Davisa (Channing Tatum), który jest odpowiedzialny na start rakiety Apollo 11. Kiedy Biały Dom uznaje, że misja jest zbyt ważna, aby miała zakończyć się niepowodzeniem, Jones otrzymuje polecenie zorganizowania fałszywego lądowania na Księżycu. I zaczyna się prawdziwe odliczanie...

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2024-07-10
Data aktualizacji: 2024-07-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź