KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Koncert „Pieśni Postne i Wyciszone”

Już po raz 70. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na koncert z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”. 1 kwietnia, o godz. 19:30 (Kościół Arka Pana) odbędzie się koncert „Pieśni Postne i Wyciszone” w wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Wstęp wolny!

Fot. Kraków Dla Seniora

„Koncert ma być formą modlitwy i kontemplacji. W pierwszej części wybrzmią utwory z płyty „Pieśni Postne” Antoniny Krzysztoń, w drugiej części usłyszeć będzie można autorskie kompozycje. Warto podkreślić również ascetyczną formę koncertu, która związana jest z tematyką pasyjną” – mówi Agnieszka Gutkowska z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

„Pieśni Postne i Wyciszone” to koncert, podczas którego zaprezentowane zostaną stare polskie, tradycyjne pieśni, czasu Wielkiego Postu. W programie słuchacze usłyszą m.in. „Ogrodzie Oliwny”,  „Krzyżu Święty” i “Gorzkie Żale przybywajcie”. Wszystko to w aranżacji Antoniny Krzysztoń - polskiej pieśniarki, kompozytorki i autorki tekstów.

Antonina Krzysztoń w 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Artystka występowała i występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. W swojej twórczości stara się szukać tego, co nas łączy i nie ocenia, zaprasza do rozważań, do zadumy i dialogu. To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje.

Wydarzenie, jak każdy wiosenny koncert z cyklu, poświęcony będzie szczególnie wsparciu Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji Pola Nadziei. Organizatorzy zachęcają zarówno do włączenia się w kwestę towarzyszącą koncertowi jak i do przekazania 1,5% swojego podatku Hospicjum. 

Wydarzenia z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! są ważnym dla Nowej Huty projektem kulturalno-społecznym, gromadzącym za każdym razem kilkutysięczną widownię. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! jest poseł Ireneusz Raś, a dyrektorem artystycznym Lidia Jazgar.

Organizatorami są: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich

Partnerami wydarzenia są: Fares Sp. z o.o. oraz ART BLUE Agencja Artystyczno-Promocyjna Lidia Jazgar.

Patroni medialni: Dwutygodnik Miejski Kraków.pl, Głos Tygodnik Nowohucki, Radio Kraków.

„Pieśni Postne i Wyciszone” Koncert dla Pól Nadziei
70. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego nie?!
1 kwietnia 2023 (sobota) godz. 19:30
Arka Pana | Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie ul. Obrońców Krzyża 1

Wstęp wolny

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2023-03-29
Data aktualizacji: 2023-03-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź