KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Galeria Huta Sztuki zaprasza

Nowa Huta jako dzielnica artystów.
„Wybrane z kolekcji – nowa odsłona” w Galerii Huta Sztuki

Fot. OK C.K. Norwid

„Wybrane z kolekcji – nowa odsłona” to tytuł wystawy, którą zwiedzający będą mogli zobaczyć już od 16 lutego 2023 w Galerii Huta Sztuki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie (os. Górali 5). Ekspozycja obejmuje prace kilkudziesięciu artystów i artystek związanych z Nową Hutą, od socrealistycznych obrazów Erwina Czerwenki, takich jak: „Robotnicy na budowie Nowej Huty” czy „Namioty junaków”, po prace członków i członkini Grupy Nowohuckiej. 

Na wystawie prezentujemy także „Panoramę Nowej Huty” z lat 50. autorstwa Witolda Chomicza oraz tkaniny artystyczne z lat 70. autorstwa Teresy Białas-Terakowskiej, Grażyny Brylewskiej Pędziałek i Józefy Sobór-Kruczek oraz płaskorzeźby Paulina Wojtyny – mówi Barbara Solecka, jej kuratorka.

16 lutego w ramach „Tłustego czwartku ze sztuką” (godz. 17:00) wstęp na wystawę wraz z oprowadzaniem jest bezpłatny. Uczestnicy i uczestniczki poznają historię kolekcji, najważniejsze postaci tworzące nowohuckie środowisko artystyczne w latach 60. i 70. Dodatkowo na zwiedzających będą czekać słodkości. 18 lutego Galeria Huta Sztuki zaprasza dzieci w wieku 4-8 lat oraz ich rodziców i opiekunów/opiekunki na warsztaty „Mapa skarbów” (godz. 11:00).  – Zamienimy się w badaczy i poszukiwaczy skarbów, przemierzając ekspozycję w poszukiwaniu niezwykłych właściwości. Następnie stworzymy mapę, odtwarzając z pamięci trasy i zapisując wrażenia – zdradza Basia Pasterak, prowadząca. Zajęcia w cenie 10 zł, zapisy przez formularz na: www.okn.edu.pl.

Wystawa „Wybrane z kolekcji – nowa odsłona” będzie dostępna do 31.08.2023 roku w godzinach otwarcia Galerii: 11:00-16:00 (środa, piątek i sobota) i 11:00-19:00 (czwartek). Bilety w cenie : 5 zł (ulgowy) i 8 zł (normalny).

Galeria Huta Sztuki, os. Górali 5, tel. 12 644 27 65 w. 34, 24; e-mail: hutasztuki@okn.edu.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2023-02-15
Data aktualizacji: 2023-02-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź