KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pałac Potockich od kuchni – oprowadzanie

Pałac Potockich przy Rynku Głównym 20 otwiera się dla publiczności!

Fot. Kraków Dla Seniora

To nowy kulturalny adres na mapie miasta, którego współgospodarzami są KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Na różnorodny i cykliczny program wydarzeń złożą się m.in.: premiery nowości wydawniczych, dyskusje tematyczne, kreatywne warsztaty literackie dla rodzin z dziećmi oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Kulturalnych okazji, by wstąpić do pałacu, nie zabraknie!

Pałac Potockich to przestrzeń wspólna dla krakowskich organizatorów wydarzeń kulturalnych. Jako miejsce otwarte na współpracę i działalność kulturalną spoza głównego nurtu – ofertę NGO, kolektywów, aktywistów, animatorów i mniejszych instytucji – ożywi centrum Krakowa, w którym kultura zaczęła ustępować miejsca komercyjnym, turystycznym atrakcjom.

Szczegółowy program wydarzeń na czerwiec znajduje się pod linkiem: https://kbf.krakow.pl/aktywnosci-articles/palac-potockich/

Szczególnie zaś zachęcamy seniorów do zwiedzania Pałacu, w soboty o g. 12.00.

Najbliższe spotkanie: 19.06.2021, 12.00 | Pałac od kuchni – oprowadzanie

Gdzie u progu XVI wieku działała jedna z największych księgarń nowożytnego Krakowa? Czym zasłynęła mopsiczka Gypsia i gdzie przy krakowskim Rynku znajduje się jej pośmiertne epitafium?

Zapraszamy na oprowadzanie po Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20 w Krakowie, który otwiera się na mieszkańców i odwiedzających miasto turystów.

To niepowtarzalna okazja, żeby wspólnie z historykiem architektury – dr. Michałem Wiśniewskim – odkrywać tajemnice, jakie skrywa jeden z najpiękniejszych budynków pałacowych przy krakowskim Rynku, którego współgospodarzami od niedawna są KBF oraz Galeria Bunkier Sztuki.

Każde miejsce wokół krakowskiego Rynku to opowieść o niemal tysiącletniej historii miasta, a Pałac Zbaraskich, częściej nazywany Pałacem Potockich, kumuluje prawdziwe »genius loci« Krakowa. Przez ostatnie 25 lat miejsce to było siedzibą Goethe Institut – instytucji promującej język i kulturę Niemiec.

Osoby zainteresowane udziałem w sobotnim oprowadzaniu po Pałacu Potockich prosimy o pobranie bezpłatnej wejściówki 👉 http://bit.ly/oprowadzanie_19_czerwca

Dr Michał Wiśniewski – historyk architektury, absolwent historii sztuki (Uniwersytet Jagielloński) i architektury (Politechnika Krakowska). Pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (katedra Historii Gospodarczej i Społecznej) i Międzynarodowego Centrum Kultury (Ośrodek Edukacji – Akademia Dziedzictwa). Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich poświęconych architekturze Krakowa i Polski w XIX i XX wieku, m.in. monografii krakowskich architektów Ludwika Wojtyczki i Adolfa Szyszko-Bohusza. Członek zarządu fundacji Instytut Architektury, współautor wystaw i publikacji tworzonych przez zespół IA.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2021-06-16
Data aktualizacji: 2021-06-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź