Studyjne Kino Sfinks wznawia działalność stacjonarną!

Studyjne Kino Sfinks informuje, że od 12 lutego 2021 r. wznawia działalność stacjonarną i zaprasza do zapoznania się z repertuarem i do zakupu biletów.

Studyjne Kino Sfinks wznawia działalność stacjonarną!
Fot. Kraków Dla Seniora

Na początek następujące premiery:

  • Obraz pożądania 

thriller, reż. Giuseppe Capotondi, USA 2020
wyst: Elizabeth Debicki, Claes Bang, Mick Jagger, Donald Sutherland

Kup bilet

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa. Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice. Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

  • Zabij to i wyjedź z tego miasta (1 godz. 28 min.)

animacja, reż. Mariusz Wilczyński, Polska 2020
głosy: Krystyna Janda, Andrzej Wajda, Marek Kondrat, Andrzej Chyra, Daniel Olbrychski

Kup bilet

Animacja Mariusza Wilczyńskiego to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art, zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

Pokazywany premierowo na Berlinale i wyróżniony na festiwalu w Annency „Zabij to…” może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski czy Magdalena Cielecka. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili.

Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm. Głos Nalepy, bliskiego przyjaciela Wilczyńskiego rozbrzmiewa tu zresztą nie tylko w piosenkach. „Zabij to…” powstał bowiem także z potrzeby kontynuowania trwającej wiele dekad, przerwanej przez śmierć muzyka rozmowy.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

  • Palm Springs (1 godz. 30 min)

komedia, reż. Max Barbakow, USA 2021
wyst: Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K.Simmons, Peter Gallagher, Camila Mendes

Kup bilet

Inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Beztroski Nyles i zadeklarowana singielka Sarah poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

  • My Dwie  (1 godz. 35 min.)

komediodramat, Filippo Meneghetti, Francja/Belgia 2019
wyst: Barbara Sukowa, Martine Chevallier, Lea Drucker, Herve Sogne

Kup bilet

Historia pięknej miłości między kobietami, która przetrwała lata, a teraz musi się zmierzyć z przeciwnościami. W głównych rolach dwie wspaniałe aktorki: Barbara Sukowa i Martine Chevallier. Nina i Madeleine są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce, jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

ZOBACZ ZWIASTUN

 

  •  (1 godz. 55 min.)

dramat, reż. Ragnar Bragason, Islandia/Polska 2020
wyst: Sigrún Edda Björnsdóttir, Hallgrímur Ólaffson, Karolina Gruszka

Kup bilet

Islandzko-polski czarny komediodramat z Karoliną Gruszką w jednej z głównych ról. Indiana Jonsdóttir żyje na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach drzewko Laburnum. Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna, dobrotliwa kobiecina, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje. Pewnego dnia przedstawiciel Ministerstwa Środowiska składa Indianie wizytę, aby poinformować ją, że wszystkie rodzaje roślin, które nie rosły przed rokiem 1900, zostaną wyrwane z korzeniami. W tej sytuacji jedyną pociechę kobiety stanowi jej syn Unnar. Unnar żyje w cieniu matki, stale przez nią strofowany. Indiana traktuje go prawie jak dziecko i trochę świadomie, a trochę podświadomie cały czas powstrzymuje jego rozwój, starając się go uzależnić od siebie. Z niezadowoleniem obserwuje podejrzaną pasję syna, jaką jest ochotnicza grupa ratunkowa. Prawdziwym szokiem jest jednak wiadomość, że syn zakochał się w imigrantce. Wesołej i beztroskiej Danieli trudno jest porozumieć się z przyszłą teściową. Tymczasem prawdziwy kataklizm dopiero przed Indianą.

 

Pełny repertuar Studyjnego Kina Sfinks dostępny tutaj – Repertuar.

Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej www.okn.edu.pl/kino-studyjne-sfinks/ oraz na profilu facebookowym kina facebook.com/StudyjneKinoSFINKS 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY