Miejska platforma PLAY KRAKÓW zaprasza

Miejska platforma VOD, czyli z materiałami dostępnymi na żądanie, PLAY KRAKÓW serdecznie zaprasza Państwa do wspólnego oglądania spektakli teatralnych, koncertów czy spotkań z pisarzami. Wystarczy na swoim komputerze włączyć stronę www.playkrakow.com, założyć darmowe konto i korzystać z kilkudziesięciu materiałów dostępnych bezpłatnie. Na stronie znajdują się również materiały płatne, w cenie od 5 do 50 złotych.

Miejska platforma PLAY KRAKÓW zaprasza
Fot. Kraków Dla Seniora

PDF  Instrukcja logowania

W piątek 5 lutego 2021 roku na platformie będzie miał swoją premierę koncert stworzony z myślą o Państwu „Krakowski Salon Romantyczny”. Koncert będzie dostępny przez kilka najbliższych miesięcy, więc na pewno wszyscy zdążą go zobaczyć. Szczególnie zapraszamy miłośników słowa i dźwięku na niebanalne spotkanie z muzyką, poezją i rozmową. Rolę główną gra fortepian – raz dosłownie, raz symbolicznie – a całość połączona jest miłością do sztuki. Wśród artystów, których zobaczymy w foyer ICE Kraków, znaleźli się m.in. Grażyna Auguścik, Maja Barełkowska, Lena Ledoff, Ewa Warta-Śmietana, Jarosław Bester, Piotr Cyrwus, Paweł Kowalski, Karol Radziwonowicz, Adam Rymarz i Wojciech Skibiński. W programie znajdą się m.in. utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki, Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Komedy, pieśni Leonarda Cohena, wiersze Czesława Miłosza, W.H. Audena i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W wyszukiwarce na stronie (wystarczy kliknąć lupkę w prawym górnym rogu) zachęcamy do wpisania tytułu innego, równie zachęcającego koncertu „Zaucha jest dobry na wszystko”. Piosenki Andrzeja Zauchy nie potrzebują specjalnej rekomendacji. Mimo że artysty nie ma z nami od blisko trzech dekad, jego twórczość pozostaje wiecznie żywa – również dzięki tym, którzy dziś pielęgnują jego dorobek. To właśnie jego najsłynniejsze utwory jak C’est la vie – Paryż z pocztówki czy Byłaś serca biciem brzmią w aranżacjach Big Bandu Małopolskiego. W koncercie wzięli udział m.in. Andrzej Sikorowski, Kuba Badach i Barbara Wrońska.

A być może, zwłaszcza panie, zachęci koncert wspomnień o Annie Jantar? Wystarczy wpisać w „lupkę” hasło jantar i wyskoczy „Życia mała garść. Koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu”. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawuje córka muzycznej pary – Natalia Kukulska. Jej rozmowy z przyjaciółmi rodziny (m.in. Marią Szabłowską, Wojciechem Mannem, Zbigniewem Hołdysem i Januszem Weissem) raz w sposób wzruszający, a innym razem zabawny wprowadzają nas w świat kolejnych utworów. Ten koncert kosztuje 10 złotych.

Natomiast z pozycji bezpłatnych interesujące są spotkania z baletem dworskim, wystarczy wyszukać po haśle Cracovia Danza, spotkanie z mistrzem reportażu, laureatem nagrody Nike - Mariuszem Szczygłem, który tłumaczy, od czego zacząć pisanie i gdzie szukać weny oraz rozmowy o pisarzach w ramach cyklu Wyszukaj klasyka (proszę wpisać to hasło w wyszukiwarkę), gdzie można posłuchać historii twórczości np. Ludwika Jerzego Kerna.

Zachęcamy do eksplorowania strony i wyszukiwania materiałów, które zainteresują właśnie Państwa. Mamy nadzieję, że wspólne oglądanie na PLAY KRAKÓW umili Państwu nie jeden wieczór.

Serdecznie pozdrawiamy,
zespół PLAY KRAKÓW

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY