Zajrzyj do Huty, zajrzyj do Klubu Aneks

19.09.2020 godz. 11.00-13.00

Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, ul. A Mycielskiego 11

Zajrzyj do Huty, zajrzyj do Klubu Aneks
Fot. Łukasz Kraczka

Razem z Muzeum Nowej Huty – Oddziałem Muzeum Krakowa i instytucjami partnerskimi Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia Zajrzyj do Huty. W tegorocznym programie znajdą się dwie propozycje przygotowane przez Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W sobotę 19 września w godzinach 11.00-13.00 zaprosi na Spacer po Łuczanowicach oraz Warsztaty plastyczne.

Osiedle Łuczanowice to ważne miejsce na historycznej i kulturalnej mapie Krakowa za sprawą zlokalizowanego tu zespołu pałacowo-parkowego: Pałacu Mycielskich i otaczającego go, wpisanego do rejestru zabytków dawnego parku dworskiego, do którego drzewa sprowadzano z całego terenu dawnej Polski. Uczestnicy spaceru po Łuczanowicach będą samodzielnie zwiedzać Pałac i jego otoczenie, powędrują też na Kopiec Lutrów, z którego widać nie tylko nowohuckie przestrzenie, ale przy dobrej pogodzie rozpościera się piękny widok na Tatry i Beskidy. Klub Aneks przygotuje dla chętnych mapki z krótkim opisem zwiedzanych miejsc.

W ramach warsztatów plastycznych dla różnych grup wiekowych - dzieci, młodzieży i dorosłych - powstaną przestrzenne drzewa szczęścia, wycinane ze sklejki. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 10 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy do 17.09. mailowo lub telefonicznie: aneks@krakownh.pl; tel. 12 685 00 34; 504 419 247.

Pełny program tegorocznej edycji Zajrzyj do Huty dostępny jest na stronie Muzeum Krakowa: https://www.muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/zajrzyj-do-huty-2020.

Adres:
ul. Mycielskiego 11, Kraków

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY