Letnie, plenerowe koncerty przed NCK

Zapraszamy na Scenę Letnią - cykl wakacyjnych koncertów plenerowych, w pogodne niedzielne wieczory, przed Nowohuckim Centrum Kultury.
Tegoroczna edycja Sceny pod hasłem: NUTY Z HUTY to wyjątkowy sposób na świętowanie 70-lecia Nowej Huty! NCK zaprosiło do współpracy artystów związanych z dzielnicą tworząc przekrojowy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Siedem koncertów, otoczenie pięknej zieleni, plac pełen foodtrucków i wakacyjne słodkie „niecnierobienie”... czego chcieć więcej?

Do zobaczenia na koncertach!

Letnie, plenerowe koncerty przed NCK
Fot. Kraków Dla Seniora

LIPIEC

BZYK I SZTAJEMKA

7 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Wiecznie żywy „folk miejski z buntowniczym przytupem”, a do tego niepokorne teksty, często w satyryczny sposób opisujące rzeczywistość. Podczas koncertu usłyszymy utwory ze wszystkich projektów muzycznych Marcina Bzyka, które wykona wraz z przedstawicielami krakowskiej sceny jazzowej i rockowej.

Marcin Bzyk - wokalista, współzałożyciel i autor tekstów powstałej w 1999 roku w Nowej Hucie crossover‘owej formacji WU-HAE. Współpracował i nagrywał m.in. z Piotrem Wyleżołem, Steve Loganem i Adamem Czerwińskim. Na wydanym w 2009 roku albumie Opera Nowohucka, którego był producentem i głównym twórcą, współpracował m.in. z Grzegorzem Markowskim, Maciejem Maleńczukiem, Olafem Deriglasoff’em, Pawłem „Baby” Mąciwodą i Piotrem Wróblem.

marcin bzyk koncert-2.jpg

 

RYSZARD STYŁA i Guitar Bluesband

14 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Gitarowy blues na scenie plenerowej NCK!

Ryszard Styła - polski gitarzysta jazzowymuzyk sesyjny, na gitarze zaczął grać w wieku szesnastu lat, zadebiutował w 1972 r. Zasłynął dzięki niebanalnym i wszechstronnym kreacjom artystycznym. Był członkiem legendarnych grup wywodzących się z kręgu studenckiego – Wolna Grupa Bukowina i Wały Jagiellońskie. Grał także w zespole jazzu tradycyjnego Old Metropolitan Band i w jazz-rockowej formacji Dżamble. Współpracował takimi gwiazdami polskiej sceny jak Elżbieta AdamiakMaryla RodowiczKrystyna Prońko, Andrzej ZauchaZbigniew Wodecki, ponadto z poetami – Adamem Ziemianinem i Wojciechem Bellonem. Na koncie ma kilka płyt autorskich. W 1999 r. razem z córką Karoliną Styłą nagrał album pt. My Favorite Songs. Nagrana wspólnie z Jarosławem Śmietaną płyta Kind Of Life z 1998 roku została uznana za jedno z największych dokonań w zakresie muzyki jazzowej. Artysta wypracował na wskroś indywidualny styl własnej muzycznej wypowiedzi. Jednym z jego programów jest solowy recital gitarowy pt. Świat Gitarą Malowany, który zdradza fascynacje muzyką wszystkich kontynentów.

Wystąpią:

Ryszard Styła – gitary
Patryk Smoleń – wokal
Bogusław Mietnikowski – bas
Waldemar Gołębski – klawisze
Michał Peiker - perkusja

ryszard styła.jpg

PREIZOL BAND

28 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Koncert z rockowo-bluesowym zacięciem. PREIZOL BAND zaprezentuje autorskie kompozycje z wyczuwalnymi echami BB Kinga i Erica Claptona.

PREIZOL BAND - bluesowo-rockowy zespół, na krakowskiej scenie muzycznej obecny nieprzerwanie od 2007 r. Autorskie, oryginalne teksty i własna muzyka to niewątpliwie największe atuty zespołu.

Wystąpią:
Grażyna Duda – wokal
Dawid Płoskonka – gitara
Robert Konrak – gitara Mariusz Piękoś - harmonijka ustna
Adam Szydło – bas
Paweł Michalewski - perkusja

preizol band_2.jpg

SIERPIEŃ

ADAM GRZANKA i Goście

4 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Pełny niespodzianek koncert na dobry początek sierpnia! Adam Grzanka wraz z gośćmi sprawią, że wieczór przed Nowohuckim Centrum Kultury na pewno nie będzie należał do nudnych.

Wystąpią:

Bohater – nowohucki wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent. Grywa na wiertarce. To zdecydowanie niedefiniowalny twórca swobodnie poruszający się w wielu gatunkach muzycznych, nieustannie tworzący nowe, odważne projekty. Wraz z jazzowym gitarzystą Ryszardem Styłą (Laboratorium, A. Zaucha, Wolna Grupa Bukowina) współtworzy duet JaZzEwoLucJe. Muzycy mają na koncie album wydany w 2013 roku, bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów i środowisko muzyczne. Oprócz autorskiej twórczości, Bohater komponuje muzykę na potrzeby filmu, teatru, słuchowisk oraz projektów multimedialnych. W zależności od potrzeb tworzy wpadające w ucho melodie, elektroniczne faktury bądź rozbudowane orkiestrowe aranżacje.

LAJOSZ – nowohucki raper, na scenie w duecie z Bohaterem i orkiestrą

Nowa Huta Mish-Mash Band – orkiestra mobilna, która wykona hymn NH

Zespół FLUE – czyli FOUR PEOPLE ONE LOVE FOR MUSIC, który łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony oraz sampler proponuje dźwięki umiejscowione pomiędzy oldschoolem, a nowoczesnością.

 

 

LIDIA JAZGAR Z ZESPOŁEM

11 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Scenę plenerową przejmuje krakowska grupa muzyczna o ponad 30-letniej tradycji, założona przez Lidię Jazgar i Ryszarda Bączka. Muzyka GALICJI to autorskie propozycje, wsparte także tekstami zaprzyjaźnionych poetów.

Wystąpią:

Lidia Jazgar - śpiew
Ryszard Brączek - gitara
Michał Gąsiorowski - gitara
Rafał Mazur - gitara basowa
Gertruda Szymańska - perkusja, instrumenty perkusyjne

lidia jazgar z zespołem galicja-2.jpg

AGATA ŚLAZYK

18 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

W programie koncertu „Gdzieś na ulicy nienazwanej… Pieśni Piwnicy pod Baranami” pojawią się nie tylko prawdziwe „piwniczne hymny”, ale także kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej, utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, „Ta nasza młodość”, czy utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Agata Ślazyk - artystka, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: "Znów za długo spałam", "To daje mi pewność", „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków (więcej informacji: www.agataslazyk.pl)

Wystąpią:
Agata Ślazyk - gitara, wokal
Tomasz Kmiecik – fortepian
Michał Chytrzyński – skrzypce
Krzysztof Wyrwa - gitara basowa
Michał Peiker - perkusja

agata Ślazyk.jpg

 

LESZEK WÓJTOWICZ

25 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

Liryczny koncert na scenie plenerowej – Leszek Wójtowicz z recitalem autorskim „Moja Litania”.

Leszek Wójtowicz - związany od lat z Piwnicą pod Baranami poeta, pieśniarz, gitarzysta i autor muzyki. Swój pierwszy recital autorski pt. "Niepewna pora" przedstawił krakowskiej publiczności w listopadzie 1980 r. Swoje recitale prezentował zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, czyli w Paryżu, Wiedniu, Kuwejcie, Dubaju, Abu Dhabi, Magnitogorsku, Nowym Jorku, Pittsburgu, Waszyngtonie i Baltimore. Uhonorowany licznymi odznaczeniami, m. in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski,  Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Medalem Niezłomnym w Słowie, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego,  Medalem „Dziękujemy za Wolność”.

leszek wójtowicz-agluc 20190428   00334.jpg

 

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

scena plenerowa.jpg

scena plenerowa nck.jpg

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków
Tagi: koncert, NCK

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY