Wiosenny repertuar sceny NCK

 

Na dwa kolejne miesiące roku przygotowaliśmy repertuar Sceny NCK tak, by był jak zwykle różnorodny i by każdy widz mógł znaleźć w nim coś dla siebie. I tak - miłośników dobrej rozrywki zapraszamy na komediowy spektakl - „SPA czyli salon ponętnych alternatyw” i czterodniowe święto kabaretu - PAKA 2019. „Koncert dla Wojtka Bellona” z pewnością zgromadzi wielbicieli poetyckich pejzaży malowanych dźwiękiem i słowem, a „Bursztynowe drzewo” zachwyci współczesnym baletem wymalowanym we wszystkie kolory świata. Równie barwnie zapowiada się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. A to oczywiście nie wszystko… Zapraszamy do NCK!

 

 

Wiosenny repertuar sceny NCK
Fot. Kraków Dla Seniora

 

6 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK 

SPA, czyli SALON PONĘTNYCH ALTERNATYW – spektakl komediowy

Nie każdy kierownik hotelu ma okazję gościć tajemniczego PREZESA, czyli Szefa wszystkich Szefów, od którego zależy być albo nie być hotelu, którym kieruje. Taka szansa trafia się Hubertowi, kierownikowi hotelu w Zakopanem. Splot niefortunnych zdarzeń i góralska gwara sprawiają, że najwyższy rangą dostojnik trafia do pokoju, w którym nic nie wygląda tak, jak powinno. Mimo że widok z okna jest na Giewont, uwagę PREZESA przykuwa coś zupełnie innego.

reżyseria: Emilian Kamiński

obsada: Paulina Holtz, Anna Powierza, Milena Staszuk ,  Jacek Rozenek, Piotr Ligienza, Rafał Szałajko, Piotr Skarga

bilety – 90 zł

SPA-850.jpg

 

9 kwietnia (wtorek), g. 18.00, Scena NCK

ARTUR ANDRUS, CZESŁAW MOZIL, ZUZANNA JABŁOŃSKA I ORKIESTRA WIENIAWA – „Gwiazdy dla Autyzmu” - wiosenny koncert charytatywny 

Wraz z Orkiestrą Wieniawa wystąpią w różnych odsłonach artyści: Artur Andrus, Czesław Mozil oraz Zuzanna Jabłońska. Towarzyszyć im będzie chór zespołu dziecięcego Fermata i Chór Mała Wieniawa. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Przyszłość.

wystąpią: Artur Andrus z zespołem, Czesław Mozil, Zuzanna Jabłońska, Orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka.

prowadzenie: Adam Grzanka

bilety – 100 zł

Gwiazdy_B1_2.jpg

 

 

11 kwietnia (czwartek), g. 20.00, Scena NCK

35. PAKA – „Czekając na miłość” PREMIERA

Światowa premiera filmu w specjalnie wybudowanym kinie, z premierowymi niezwykłościami!

obsada: Joanna Kołaczkowska, Olga Łasak, Dominika Najdek, Ewa Błachnio, Agnieszka Litwin, Magda Mikołajczyk, Beata Małecka, Władysław Sikora, Dariusz Kamys, Waldemar Sierański, Aleksander Wróblewicz, Wojciech Leśniowski, Sławomir Kaczmarek, Wojciech Kamiński, Przemysław Żejmo

scenariusz: Władysław Sikora

reżyseria: Tomek Łupak

bilety - 35 zł

 

 

12 kwietnia (piątek), g. 18.00 , Scena NCK
35. PAKA – Finał Konkursu Głównego - dzień pierwszy: Kabaret Czołówka Piekła, Damian Kubik, Kabaret A JAK!, Kabaret D.N.O

Występy finalistów przeplatane będą piosenkami kabaretowymi walczącymi o Nagrodę Specjalną im. Mirka Wujasa – założyciela PAKI.

prowadzenie konkursu: Piotr GUMA Gumulec

bilety – 30 zł

 

12 kwietnia (piątek), g. 21.00, Scena NCK
35. PAKA – Pakowskie improwizacje

Na scenie rządzić będzie krakowska Grupa AD HOC, tym razem łącząc siły z wrocławskim składem Narwani z Kontekstu. Wyjątkowymi gośćmi tego szalonego wieczoru będą: Joanna Kołaczkowska i Wojciech Tremiszewski.

oprawa muzyczna: Improband

bilety - 65 zł

 

 

13 kwietnia  (sobota), g. 17.00,  Scena NCK
35. PAKA – Finał Konkursu Głównego - dzień drugi

Grupa Po Omacku, Klub Szyderców Bis, Arkadiusz „Pan” Pawłowski, Kwiatkowski I Bank,

Występy finalistów przeplatane będą piosenkami kabaretowymi walczącymi o Nagrodę Specjalną im. Mirka Wujasa – założyciela PAKI.

prowadzenie konkursu: Piotr GUMA Gumulec

bilety – 30 zł

 

 

13 kwietnia (sobota), g. 20.00, Scena NCK
35. PAKA – Pakowskie pojedynki

Naprzeciw siebie staną kabareciarze i stand-uperzy.

Drużyna Stand-upu: Grzegorz Dolniak, Bartosz Gajda

Drużyna kabaretu: Kabaret Czesuaf, Kabaret FiFa-RaFa

prowadzenie: Tomasz Jachimek

bilety - 30 zł

 

 

13 kwietnia (sobota), g. 21.30, Scena NCK

35. PAKA – Wieczór Stand-up

W pierwszym pakowskim wieczorze stand-up wystąpią:
Ewa Błachnio, Grzegorz Dolniak, Bartosz Gajda, Tomasz Jachimek, Łukasz Kaczmarczyk

bilety - 65 zł

 

 

14 kwietnia (niedziela), g.20.30, Scena NCK
35. PAKA – Gala Finałowa & Wręczenie Złotych Sucharów 2019

Tradycją Przeglądu Kabaretów PAKA jest uroczysta Gala, kończąca Festiwal.

W tym roku, po raz pierwszy, poza prezentacjami finalistów i zaproszonych gości przyznane zostaną  pakowskie statuetki – Złote Suchary 2019!

wystąpią między innymi: Finaliści 35. PAKI, Kabaret Koń Polski, Para Numer Dwa, Kabaret CZESUAF.

prowadzenie: Ewa Błachnio i Robert Korólczyk

bilety - 75 zł

paka-2019-850.png

 

5 maja (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

KONCERT DLA WOJTKA BELLONA

 Majowy koncert pełen poetyckich pejzaży i dźwięku gitar…

Tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć intrygujący motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości poety Jerzego Harasymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta.

W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą m.in.: Wolna Grupa Bukowina, Robert Kasprzycki z zespołem, Tomek Wachnowski i Adam Ziemianin.

prowadzenie: Zbigniew Grzyb

bilety – 60/50 zł

Wojtek-Bellon---plakat---internet-i-tv.jpg

 

10 i 11 maja (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK

BURSZTYNOWE DRZEWO - Art Color Ballet

Po sukcesie „Kryptonimu 27” i „Preludium słowiańskiego” Agnieszka Glińska i Art Color Ballet wracają na Scenę NCK z nowym projektem. To opowieść o naszym pochodzeniu, formowaniu się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. 

scenariusz, reżyseria, choreografia - Agnieszka Glińska

Jan Słowiński – teksty

Stanisław Słowiński – muzyka

Joanna Słowińska – śpiew

Karol Śmiałek – śpiew, recytacje 

bilety – 85/80 zł

Bursztynowe-drzewo_maj---plakat-B1---internet-i-tv.jpg

 

12 maja (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

„CUD” – spektakl komediowy

Teatr Capitol z Warszawy

Niesamowita noc w Andaluzji! Komiczna zabawa w zgadywankę kto jest kim z pewnością rozbawi publiczność do łez. Ale i dla widzów szykuje się niespodzianka. Ich również czeka przemiana. Polska widownia przeobrazi się w hiszpańską.

obsada: Jacek Lenartowicz/Bogdan Kalus, Hanna Śleszyńska/Beata Olga Kowalska, Adam Fidusiewicz/Maciej Radel/Michał Malinowski, Władysław Grzywna/Sylwester Maciejewski, Laura Brzeska/ Magdalena Wróbel

bilety – 90 zł

 

 

17 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK

RAZ DWA TRZY – „Młynarski”

Album, który powstał we współpracy z Wojciechem Młynarskim zyskał ogromne uznanie wśród publiczności, miano podwójnej platyny oraz nagrodę Fryderyka 2008 w kategorii Album Roku Pop.

Dla upamiętnienia Mistrza Wojciecha jak i z okazji jubileuszu nagrania płyty, Zespół planuje przypomnieć publiczności piosenki Wojciecha Młynarskiego w trakcie wyjątkowego cyklu koncertów.

Raz Dwa Trzy – zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy – wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu.

bilety - 80 zł

Raz Dwa Trzy_fot_slawek_przerwa.jpg

 

19 maja (niedziela), g. 17.00, Scena NCK 

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” – „A to Polska właśnie”

Koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych oraz narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny wraz z układami choreograficznymi Elwiry Kamińskiej. W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Kaczyce”, „Karlik”, „Karolinka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek”, „Piekła baba chleb” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do wielu tańców: „Kołomajek”, „Kujawiaka”, „Krakowiaka”, „Oberka”, „Szota Madziara”, „Tańca chustkowego”, „Tańców górali podhalańskich” i „Trojaka”. Autorem twórczych opracowań choreograficznych, które wciąż zaskakują swoim kunsztem jest Elwira Kamińska.

bilety – 70/60 zł

ŚLĄSK_B1_.jpg

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: DAGMARA KOSEK
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY