Bezpłatna „Złota Rączka” dla seniorów

Od połowy czerwca 2018 roku roku seniorzy mogą korzystać z pomocy w drobnych, domowych  naprawach. Wszystko to dzięki trwającej miejskiemu programowi pod nazwą „Złota Rączka”.

Bezpłatna „Złota Rączka” dla seniorów
Fot. Kraków Dla Seniora

Program „Złota Rączka” realizowany jest od 18 czerwca 2018 roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie oraz Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, wcześniej Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych, a jego inicjatorem jest Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.
- Celem programu jest zapewnienie nieodpłatnej pomocy seniorom w drobnych naprawach. Skorzystać z niej mogą wszyscy powyżej 60 roku życia, przy czym pierwszeństwo mają osoby samotne i niepełnosprawne, a także prowadzące jednoosobowe gospodarstwo – powiedział Mateusz Płoskonka, zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Krakowie. – Udzielamy wsparcia, które nie wymaga pilnej, natychmiastowej interwencji oraz dużych nakładów finansowych – dodał.
Według regulaminu powyższego projektu przewiduje się zapewnienie bezpłatnych usług i napraw, między innymi takich jak wymiana żarówek, gniazdek elektrycznych, uszczelek przeciekających w kranach lub baterii, uszczelnianie przecieków za pomocą silikonu, odpowietrzenie kaloryferów, wymianę lub montaż zamków w drzwiach oraz klamek, jak również naprawę mebli i montaż elementów wyposażenia wnętrz.
Wszelka pomoc w ramach programu „Złota Rączka” wykonywana jest na miejscu, w lokalu, którym zamieszkuje osoba ubiegającą się o nią. Wystarczy zadzwonić pod numer 12 616 78 14 i wskazać, jakiego rodzaju wsparcie jest potrzebne. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia przyjmuje wszystkie zgłoszenia, a pracownicy MOPS weryfikują je, kontaktują się z mieszkańcem, który zgłosił zapotrzebowanie i umawiają wizytę. Usługi realizowane w ramach projektu są potwierdzane pisemnie w protokole wykonania naprawy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY