Komunikat archiwalny

Marzec w NCK

Spektakle dla dużych i małych, kabarety, spotkania, wernisaże i oczywiście koncerty - Nosowska, Kortez,  Sikorowski. W Nowohuckim Centrum Kultury wiosna na całego:)

 

Marzec w NCK
Fot. Kraków Dla Seniora

1 marca (środa), g. 9.00-15.00, sala kameralna
XIV Krakowski Konkurs Recytatorski

Eliminacje rejonowe z udziałem uczniów nowohuckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

wstęp wolny


2 marca (czwartek),  g.18.00, FOTO-GALERIA
otwarcie wystawy  Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody "Barwy Świata Przyrody 2017"

Wystawa czynna do 16 kwietnia 2017

Doroczna wystawa Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody prezentuje zdjęcia dzikiej przyrody. Zdjęcia pokazują świat zwierząt, krajobrazy oraz nastrojowe obrazy inspirowane formami natury. Związek jest ogólnopolską organizacją skupiającą  pasjonatów  zdjęć przyrodniczych.

wstęp wolny


3 marca (piątek), g.17.30, 20.30, scena NCK
Kabaret SMILE „To Ci tłumaczę”

Kabaret Smile wywodzący się z Lublina tworzą trzej Panowie: Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski oraz Paweł Szwajgier. Swoimi skeczami bawią widzów od wielu lat a w swoim dorobku artystycznym posiadają mnóstwo nagród, w tym wiele od publiczności. Skecze i piosenki Kabaretu Smile odnoszą się głównie do absurdów życia codziennego. Dzięki wykreowaniu charakterystycznych postaci tworzą przezabawne historie, które z łatwością zapadają widzom w pamięć. Piosenki autorstwa Kabaretu Smile są niezaprzeczalnie bezkonkurencyjne. Artyści podczas występów na żywo wchodzą w interakcje z publicznością, dlatego każdy ich występ jest szczególny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Kto raz obejrzy występ Kabaretu Smile - nie będzie mógł doczekać się kolejnego spotkania.

bilety: 70 zł

smile .jpg


4 marca (sobota), g. 17.00, Studio KCC
Konkurs choreograficzny 3...2...1...TANIEC! (7. edycja)

Wydarzenie to odbywa się corocznie od 2011 roku jako impreza o charakterze międzynarodowym, prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, służąca również edukacji widowni tańca. 3...2...1...TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów z Polski i zagranicy, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia. 

Do 7. edycji konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC! zostało zgłoszonych 49 prac z Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Austrii, Niemiec, Portugalii, Tajwanu, Grecji, Belgii, Czech i Singapuru. W konkursie – 4 marca, wezmą udział prace, które przeszły etap preselekcji. Natomiast 5 marca odbędzie się oficjalne wręczenie nagród oraz ponowna prezentacja laureatów konkursu. Oba dni są otwarte dla publiczności.

Bilety: 25 zł

taniec


4 marca (sobota), g. 19.00, Scena NCK
KORTEZ TRIO – koncert

KORTEZ czyli Łukasz Fedrekiewicz – kompozytor i wokalista. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Wysoki, małomówny, o melancholijnym spojrzeniu. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku muzycznym. 24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta “Bumerang”,która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się płyt w ostatnich latach.

Bilety: 60 zł

kortez_trio_wiosna_3x.png


5 marca (niedziela), g. 18.00, Studio KCC
Konkurs choreograficzny 3...2...1...TANIEC! (7. edycja)

wręczenie nagród oraz prezentacja prac laureatów

bilety: 25 zł


7 marca (wtorek), g. 18.00, Scena NCK
Salon Literacko Muzyczny 87

„Okno na Planty” wieczór autorski Andrzeja Sikorowskiego

Andrzej Sikorowski –  autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju, a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”). Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego”, „Przekroju” i „Hustlera”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

Prowadzenie: Basia Stępniak – Wilk

bilet - 2 zł

sikrowski-850.png


8 marca (środa), g. 19.00, Scena NCK
Piotr Pociask Quartet feat. Joachim Mencel – koncert

Formacja założona w 1997 roku. Muzycy koncertowali na krajowych festiwalach oraz współpracowali z legendarną piwnicą u Muniaka. W skład zespołu wchodzili Piotr Pociask, Tomasz Duda, Andrzej Święs i Paweł Dobrowolski. W 2014 roku formacją reaktywowała swoja działalność. Trzon grupy tworzą muzycy z pierwszego składu – obecnie stanowiący czołówkę polskiego jazzu, a Tomasza Dudę zastąpił Rafał Stępień. W repertuarze zespołu znajdują się kompozycje lidera Piotra Pociaska ukazujące nowe oblicze muzyki fusion, przenosząc słuchaczy w poetycką i wysublimowaną przestrzeń gatunku.

Piotr Pociask Quartet to także mocna męska muzyka, będąca jazzową ucztą klasyki gatunku. Znakomici, cenieni w międzynarodowym środowisku instrumentaliści oraz bogate aranże sprawiają, że PPQ otrzymuje bardzo wysokie recenzje, koncertując zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Zespół wystąpi w składzie: Piotr Pociask, Joachim Mencel, Andrzej Święs, Sebastian Kuchczyński.

bilety: 40 zł

pociask-850.png


15 marca (środa), g.9.00, sala 2, budynek C
Olimpiada Solidarności Dwie dekady historii.

Czwarta edycja ogólnopolskiego  konkursu historycznego. Eliminacje wojewódzkie.

15 września na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl ruszyła rejestracja do IV edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego – Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970 – 1990). Dla laureatów I miejsca przewidziane są indeksy na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Jagielloński, natomiast laureaci wszystkich trzech miejsc w nagrodę otrzymają roczne stypendium naukowe oraz bony, ważne przez 3 lata, na wybrane przez siebie publikacje IPN (książki, płyty DVD, gry planszowe).

Poprzez różne, ciekawe i inspirujące realizacje edukacyjne staramy się wypromować wśród młodych ludzi modę na znajomość historii, kultury i tradycji. Mówimy im, że znajomość historii nie jest potrzebna tylko tym, którzy chcą się kształcić w tym kierunku, ale to przede wszystkim solidny fundament i kapitał na start w dorosłe życie – mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności – organizatora konkursu.

Patronaty  honorowe nad konkursem na chwilę obecną sprawują Minister Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami Olimpiady zostali Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność”. Patronem medialnym są Program Trzeci Polskiego Radia, Radio Gdańsk oraz Onet.pl.


15 marca (środa), g. 20.00, Scena NCK
NOSOWSKA – koncert

Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar – głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć elektroniczne kompozycje z czasów współpracy Artystki z Andrzejem Smolikiem.

Katarzyna Nosowska rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80-tych i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, Osiecka (2008) i 8 (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. Tylko w 2012 roku uzyskała sześć nominacji do tej zaszczytnej statuetki. W latach 2012 – 2013 była dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie, co potwierdziło jej niesłabnącą pozycję na polskim rynku muzycznym.

Bilety: 80 zł

nosowska


16 marca (czwartek), g. 18.00, sala kameralna
Klub Podróżników Navigator – Kolory Peru

Spotkanie z Karoliną Marzyńską , relacja z wypraw, autorski pokaz slajdów

W trakcie spotkania posłuchamy barwnych opowieści o historii, kulturze i świecie przyrody oraz obejrzymy pełne kolorów zdjęcia z najdalszych zakątków Peru. Powędrujemy po obrzeżach najsuchszej pustyni świata i drugich co do wysokości górach świata – Andach. Odwiedzimy niezwykłe miasta Cuzco i Świętą Dolinę Inków. Popłyniemy w rejs po  Jeziorze Titicaca. To długie na 190 kilometrów jezioro słynie z dwóch rzeczy: pierwszą jest to, że jest najwyżej na świecie położonym jeziorem żeglugowym, a drugim są Indianie Uros zamieszkujący słynne Islas Flotanas czyli pływające wyspy.

Karolina Marzyńska opowie jak wygląda życie codzienne współczesnych Peruwiańczyków, w jakich warunkach mieszkają, czym się zajmują, co jedzą i jak się ubierają. W Andach na wysokości 4 tys. metrów żyje w Peru wielu Indian. Wysokość i trudne okoliczności przyrody sprawiają, że muszą być samowystarczalni. Sami produkują wszystko, co niezbędne do życia. W trudnym życiu pomagają im przystosowane do wysokości i temperatury zwierzęta -alpaki i lamy. 

Kolory Peru to również spotkanie z peruwiańską muzyką i indiańskimi instrumentami. Dodatkową atrakcją będą prezentowane stroje oraz inne pamiątki z podróży.

Karolina Marzyńska– absolwentka archeologii oraz turystyki i rekreacji, zakochana w żeglarstwie i zielonej herbacie. Odwiedziła ponad 30 krajów na 5 kontynentach. Dwukrotne przepłynęła Ocean Atlantycki, przeszła Anglię w poprzek od morza do morza oraz brała udział w wyprawie na sześciotysięcznik. Od kilku lat prowadzi zajęcia edukacyjne, zarażając innych wiarą w marzenia i ciekawością świata.

bilety: 2 zł

Peru_1.jpg


17 marca (piątek) o g. 18.30 Galeria CENTRUM
ŁUKASZ SOLECKI – rysunek
wernisaż wystawy

Łukasz Solecki urodził się w 1982 r. w Rzeszowie. Studiował Architekturę i Urbanistykę na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Sztukę Rejestracji Obrazu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Wstęp wolny


23 marca (czwartek), g. 18.00, sala kameralna
Religia – Filozofia – Kultura: Leszek Kołakowski

Rozważania o wzajemnych relacjach między sferą sakralną i świecką w kulturze europejskiej zawarte w eseju „Odwet sacrum w kulturze świeckiej” w zbiorze esejów„Czy diabeł może być zbawiony i 27 innych kazań” 2006 wyd. „Znak” Kraków

 Wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro.

bilety: 2 zł


26 marca (niedziela), g. 16.00, sala kameralna
Spotkanie z piosenką

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.

prowadzenie: Wojciech Dąbrowski

bilety: 2 zł 


26 marca (niedziela), g.19.00, scena NCK
KOCHANIE NA KREDYT - spektakl komediowy

Komedia z elementami farsy mówiąca o tym, że w dzisiejszym świecie niezwykle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem. Anna to dziewczyna sukcesu – w pogoni za życiowym powodzeniem wpada w spiralę uzależnień, a uzależnić potrafi się w równym stopniu od kochania, jak i od kupowania. Chłopak wymyka jej się z rąk, na progu mieszkania staje komornik, a niezbyt lubiana macocha nagle odkrywa w sobie pokłady instynktu macierzyńskiego. Osaczona dziewczyna próbuje zapanować nad rozsypującymi się elementami układanki, jednak uzależnienia wciąż biorą górę.

reżyseria: Olaf Lubaszenko

obsada: Małgorzata  Pieczyńska, Filip Bobek, Agnieszka Sienkiewicz, Stefano Terrazzino, Tomasz Bednarek

bilety: 80zł

kochanie na kredyt.jpg


29 marca (środa), g. 10.00, Scena NCK
Pchła Szachrajka – spektakl dla dzieci

Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju

Pchła  Szachrajka  Jana  Brzechwy to jedna z najbardziej znanych bajek dla dzieci. Błyskotliwa, inteligentna i pełna elegancji  tytułowa  bohaterka  umiejętnie steruje  innymi, z właściwą  sobie złośliwością wykorzystując słabości otoczenia. Mała Pchła musi jednak w końcu zapłacić za swe wybryki i ostatecznie zmienia się w przykładną oraz godną naśladowania  postać.

Czas trwania: 1 godz.

Wiek: od 4 lat

bilet - 20 zł

pchła-szachrajka-850.jpg

 

NCK WYSTAWY  - marzec 2017

 

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO
stała wystawa prac

wystawa czynna wt.-ndz. w g. 11.00-19.00 
bilety: 10/8 zł

 

12 lutego – 10 marca, Szara i Czarna Galeria CENTRUM
Hanna Rozpara „Malarskie maskowanie” - wystawa malarstwa

wstęp wolny

 

17 lutego - 13 marca, Biała Galeria CENTRUM
Przemek Kmieć „Malaise” - wystawa malarstwa

wstęp wolny

 

20 lutego – 31 marca, Galeria Podróżników
DZIEŃ, ZMIERZCH I NOC” rzeźby IGORA MITORAJA w Agrigento – wystawa fotografii Ewa Cichocka i Magda Pannert

wstęp wolny

 

2 marca - 16 kwietnia, FOTO-GALERIA
BARWY ŚWIATA PRZYRODY 2017 - wystawa  Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

wernisaż w czwartek 2 marca o g. 18.00
wstęp wolny

 

ŁUKASZ SOLECKI – rysunek
17 marca - 4 kwietnia, Czarna Galeria CENTRUM

wernisaż wystawy 17 marca o g. 18.30
wstęp wolny

 

BETTINA BEREŚ – retrospektywna wystawa malarstwa i instalacji
22 marca – 16 kwietnia, Biała Galeria CENTRUM

wernisaż wystawy 31 marca o g. 18.00
wstęp wolny

 

A JUŻ W KWIETNIU…

 

1 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE

 

3 kwietnia (poniedziałek), g. 19.00, Scena NCK
Kabaret HRABI i Kabaret JURKI – Aktorem w płot

 

21 kwietnia (piątek), g. 19.00,Scena NCK
Stand-up Polska w NCK

 

22 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Artur Andrus – Recital Kabaretowy

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także