Komunikat archiwalny

Boules i krokiet na Senioraliach

5 czerwca podczas Senioraliów mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka 6, zapraszają amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu do wspólnej gry w boules i krokieta na plantach.

Boules i krokiet na Senioraliach
Fot. Kraków Dla Seniora

GDZIE? Spotykamy się na plantach, tuż za Pałacem Sztuki, na specjalnie wyznaczonym boisku do gry w boules – bulodromie.

KIEDY? Czekamy na Was w piątek tj. 5 czerwca, w godz. od 13:00-15.00.

Boules to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Jest to aktywność, która łączy pokolenia, wspaniała okazja do zacieśniania więzów w gronie rodziny i nie tylko. Grających miłośników "bul" w każdym wieku możemy spotkać praktycznie wszędzie: na trawie, na żwirze, w parkach, w lesie, a nawet na plaży. Wystarczy wziąć bule w ręce, wyjść na dwór i dobrze się bawić podczas gry. Od pewnego czasu i My cieszymy się możliwością gry na profesjonalnym boisku do gry, które powstało dzięki wsparciu radnych naszej dzielnicy. Organizujemy także turnieje – mniejsze i większe, w których uczestniczą zaproszeni goście. Bulodrom jest dostępny dla wszystkich chętnych – także spoza Domu.

Krokiet to również jedna z najulubieńszych aktywności naszych seniorów. Gra jest uprawiana głównie w Anglii i Stanach Zjednoczonych (oraz w naszym DPSie ;]). Zasady są bardzo proste. Każdy zawodnik ma swój drewniany młotek oraz kulę, którą musi przetoczyć od jednego końca boiska do drugiego, nie opuszczając przy tym żadnej bramki. „Królewski” sport - królowa Kier z Alicji w krainie czarów upodobała sobie tę grę.

DPS Kluzeka

Krokiet senioralia

Adres:
Plac Szczepański, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także
POLECAMY