Pomoc dla seniora rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc dla seniora

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa na bieżąco realizuje działania pomocowe, których odbiorcami są seniorzy.

 

 

 

 

 

 

MCIdS-633 Miejskie Centrum Informacji dla Seniorów - Centrum mieści się przy al. Daszyńskiego 19 w siedzibie Rady Krakowskich Seniorów i od poniedziałku do piątku w  godz. 8-15 udziela informacji dotyczących miejskich działań dotyczących osób starszych. Można tutaj uzyskać wskazówki odnoszące się do możliwości skorzystania z oferty kulturalnej, z sieci Centrów Aktywności Seniorów, z miejskiej pomocy prawnej, psychologicznej, jak i nieodpłatnych usług tj. „Złota Rączka”, Asystenta Osoby Starszej, usługi podologicznej czy przewozu meleksami na miejskich cmentarzach do grobów swoich bliskich.

jedynka-złota-rączka Złota Rączka – infolinia 12 616 7814 (poniedziałek-piątek w godz. 8-15) i wizyty specjalistów w domach seniorów, w celu zapewnienia im nieodpłatnej pomocy w drobnych, domowych naprawach, projekt skierowany do osób powyżej 60 roku życia, w pierwszej kolejności samotnych i niepełnosprawnych, prowadzących jednoosobowe gospodarstwo.

633x413-meleks Meleks 80+ dla seniorów i 65+ dla osób z niepełnosprawnością – usługa transportowa, która ma na celu pomoc w dotarciu do grobów bliskich i jest świadczona w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-14 na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów. Żeby zamówić usługę trzeba zadzwonić na numer infolinii 12 413 3333 czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

633x413-asystent Asystent 85+ dla seniorów i 70+ dla osób z niepełnosprawnością – projekt, którego celem jest poprawa jakości i poziomu życia krakowian, mających 85 lat lub więcej oraz osób z niepełnosprawnościami w wieku od 70 lat legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź równoważnym poprzez zapewnienie im opieki i wsparcia przez asystentów, odwiedzających swoich podopiecznych w domach i pomagających w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego, ale także towarzyszących im w zadaniach, wymagających przemieszczania się poza miejsce zamieszkania. Usługi asystenckie realizowane są przez 7 dni w tygodniu w godz. 7-22, a infolinia 512 914 645 działa od poniedziałku do piątku w godz. 10-14

633x413-podolog Podolog 85+ – celem projektu jest poprawa jakości i poziomu życia mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej poprzez zapewnienie im dostępu do bezpłatnej diagnostyki i podstawowych zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2021-10-22
Data aktualizacji: 2021-10-22
Powrót