KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

MELEKS 80+ dla seniorów i 65+ dla osób z niepełnosprawnością

Miasto uruchomiło kolejny program pomocowy kierowany do osób starszych lub niepełnosprawnych. Usługa transportowa MELEKS 80+ dla seniorów oraz 65+ dla osób z niepełnosprawnością ma na celu pomoc w dotarciu do grobów bliskich i będzie świadczona w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-14 na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów.

Fot. Kraków Dla Seniora

Do bezpłatnych przejazdów uprawnieni są seniorzy w wieku powyżej 80 roku życia oraz osoby od 65 roku życia (rocznikowo) legitymujące się znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub równoważnym. Osobie korzystającej z przejazdu może ewentualnie towarzyszyć jedna osoba. Aby skorzystać z usługi należy ją zarezerwować minimum na trzy dni wcześniej, jednak nie wcześniej niż miesiąc przed jej wykonaniem. W tym celu należy zadzwonić na numer infolinii 12 413-33-33 czynnej codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Jedna osoba nie może skorzystać z usługi transportowej więcej niż 3x w ciągu jednego roku kalendarzowego, a wykonawca usługi ma prawo poprosić o okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu uprawniającego do usługi przewozowej i potwierdzającego tożsamość osoby, zgłaszającej się do przejazdu.

Osoba kierująca pojazdem, jak również jego pasażerowie zobowiązani są w trakcie przejazdu do zasłaniania ust i nosa maseczką oraz zachowania wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny w związku z epidemią COVID-19.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2021-03-30
Data aktualizacji: 2021-10-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź