KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Miejskie Centrum Informacji dla Seniorów zaprasza

W siedzibie Rady Krakowskich Seniorów działa Miejskie Centrum Informacji dla Seniorów, prowadzone w ramach Gminnego Programu Aktywności i Integracji Osób Starszych 2021-2025 PASiOS.

Kraków Dla Seniora

Centrum mieści się przy ulicy Daszyńskiego 19 i od poniedziałku do piątku w  godzinach od 9-14 udziela wszelkich informacji dotyczących miejskich działań dotyczących osób starszych. Można tutaj uzyskać wskazówki odnoszące się do możliwości skorzystania z oferty kulturalnej, z sieci Centrów Aktywności Seniorów, z miejskiej pomocy prawnej, psychologicznej, jak i nieodpłatnych usług tj. „Złota Rączka”, Asystenta Osoby Starszej, usługi podologicznej czy Koperty Życia dla Seniora

Korzystając z Centrum można też się dowiedzieć się jak skorzystać z pomocy żywnościowej prowadzonej prze Bank Żywności oraz rozlicznych działań na rzecz osób starszych prowadzonych przez krakowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych. Osoby, które będą chciały włączyć się w senioralny wolontariat także mogą skorzystać z Centrum.        

Aby uzyskać informację można również zatelefonować pod numer 12 445 96 67 lub skierować maila na adres informacjasenior@um.krakow.pl.

W Centrum można otrzymać Informator Krakowskiego Seniora, który jest przewodnikiem dla osób starszych w sprawach opieki, pomocy, możliwości aktywnego spędzania czasu, porad prawnych oraz sposobów zaangażowania się w dialog obywatelski. Można też otrzymać dwutygodnik KRAKÓW.PL, gazetę „Senior”, ulotki informacyjne etc. Telefonując do Centrum lub pisząc maila  można nie tylko zdobyć informacje, ale także zgłosić swój pomysł związany z miejską polityką senioralną, lub przekazać ważną potrzebę dotyczącą osoby starszej czy grupy seniorów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marek Jachowicz
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2022-02-01
Data aktualizacji: 2023-03-09
Powrót