Dokument archiwalny

Zaproszenie na III Konferencję z cyklu Edukacja do późnej dorosłości

Zaproszenie na III Konferencję z cyklu Edukacja do późnej dorosłości, która odbędzie się  14 grudnia w godzinach 12.30 – 17.30 w ICE Kraków ul. Marii Konopnickiej 17 wejście od ulicy Jana Bułhaka (od hotelu Park Inn).
 

Tegoroczny tytuł to „Szkoła Łączy Pokolenia”.
 

Zapraszamy na konferencję wszystkich zainteresowanych - nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców, dziadków oraz  przedstawicieli organów prowadzących szkoły i pracowników nadzoru pedagogicznego. 
 

Zaproszenie na III Konferencję z cyklu Edukacja do późnej dorosłości
Fot. Bogusław Świerzowski UMK

 

Późna dorosłość to określenie psychologii rozwojowej dla ostatniego okresu rozwoju człowieka. Okresu, który stał się tak społecznie, jak i ekonomicznie szczególnie ważny wobec sytuacji demograficznej Polski i całej Europy.

Przyszłość dzisiejszych dzieci i młodzieży to konieczność obcowania z coraz większą liczbą osób starszych, to nieodzowność  współpracy na rynku pracy z osobami dużo starszymi niż to ma miejsce  dzisiaj, to ekonomiczne i społeczne zapotrzebowanie na wykorzystanie potencjału starszych osób dla innowacyjnej gospodarki. Do tego potrzebne są stosowne kompetencje. Dzisiejsze krakowskie  dzieciaki i młodzież mogą je nabywać w działaniach międzypokoleniowych, których doświadczają w czasie realizacji programu „Edukacja do późnej dorosłości”. Dla dobrego funkcjonowania aktualnych uczniów w ich dorosłym życiu i w ich starości niezbędne jest przekonanie o osobistej odpowiedzialności każdego z nich za swoje życie. Budowanie takich postaw to jedno z zadań edukacji do późnej dorosłości. 

Przed trzema laty Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa zwrócił się do dyrektorów szkół z prośbą, aby zechciały wzbogacić programy wychowawcze szkół o działania związane z realizacją programu edukacja do późnej dorosłości.

Do tej pory odbyły się dwie  konferencje dla dyrektorów szkół i nauczycieli, przeprowadzono szereg szkoleń dla nauczycieli, wypracowano kilka ciekawych scenariuszy lekcji, opracowano procedurę sięgania przez szkoły po certyfikat „Szkoła Łącząca Pokolenia”.

Konferencja, na którą zapraszam pozwoli na zapoznanie się z programem, przybliży sposób zdobywania certyfikatu oraz umożliwi poznanie kilku niezwykle inspirujących dobrych praktyk. Najserdeczniej zapraszam.

Szczegóły na stronie dlaseniora.krakow.pl i  na portalu edukacyjnym UMK . Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy: renata.dulska@um.krakow.pl  do 11 grudnia 2018 r.  

Załącznik - Program

Anna Okońska-Walkowicz

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej

Adres:
ul. Konopnickiej 17, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora