KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Piszmy więc... – konkurs literacki dla seniorów

Krakowianie 60+, którzy chcieliby zaprezentować swoje pisarskie zdolności szerszej grupie odbiorców, mogą wziąć udział w drugiej edycji organizowanego przez Miasto konkursu literackiego „Piszmy więc...”.

Fot. Kraków Dla Seniora

„To chciałabym/chciałbym opowiedzieć swoim wnukom...” – to motyw przewodni i tytuł tegorocznego konkursu, przygotowanego przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (Referat Seniorów) oraz Annę Okońską-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej w ramach realizacji Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

− Ulotne chwile i ważne decyzje, szczęście i smutek, święta i codzienność, rodzina i samotność, doświadczenie i wiedza – nasze życie. W drugiej edycji konkursu „Piszmy więc…..” czekamy na opowiadania o jednym, ważnym dla Państwa wydarzeniu, o którym chcielibyście opowiedzieć swoim wnukom. Ocalmy od zapomnienia tamte lata, tamte dni – zachęcają organizatorzy konkursu.

Konkurs jest adresowany do mieszkańców Krakowa, którzy ukończyli 60 lat i przygotują tekst (nigdzie wcześniej nie opublikowany, ani też nie nagrodzony w innym konkursie), w którym podzielą się swoimi wspomnieniami. Polskojęzyczny, oryginalny tekst o maksymalnej objętości czterech stron maszynopisu należy przesłać w formie elektronicznej do 30 września br. na adres: piszmywiec@gmail.com wraz z wypełnionym oświadczeniem, które można pobrać poniżej. Także na adres piszmywiec@gmail.com można kierować dodatkowe pytania dotyczące tej inicjatywy.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 7 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków podczas Koncertu dla Seniorów.

Regulamin konkursu, zgłoszenie i oświadczenie TUTAJ DOC

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marek Jachowicz
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2023-07-21
Data aktualizacji: 2023-07-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź