KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dojrzałe Kino „Powodzenia, Leo Grande”

Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na kolejny pokaz w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę 10 sierpnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się pełen lekkości komediodramat Powodzenia, Leo Grande ze znakomitą rolą Emmy Thompson. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Fot. Kraków Dla Seniora

Komediodramat Powodzenia, Leo Grande to jednocześnie film lekki, błyskotliwy i społecznie ważny. Główną bohaterką wyreżyserowanej przez Sophie Hyde (Zwierzęta) śmiałej obyczajowo opowieści, jest dojrzała nauczycielka poszukująca nowych, sensualnych doznań. W roli głównej wystąpiła gwiazda brytyjskiego i amerykańskiego kina, Emma Thompson (Cuella, To właśnie miłość, Rozważna i romantyczna).

Reżyserka o filmie: Wystrzegałam się takich ruchów kamery, które podkreślałyby seksapil czy nadawały obrazom erotyczne zabarwienie. Nie nakręciłam Powodzenia, Leo Grande po to, żeby rozpalać widzów, tylko coś im przekazać. [...] To film o tym, że potrzebujemy sami siebie, swojej uwagi, atencji, akceptacji, swojego docenienia siebie samych.

Gospodynią spotkania wokół filmu Powodzenia, Leo Grande będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

BILETY dla seniorów: 17 zł

O FILMIE:

POWODZENIA, LEO GRANDE | GOOD LUCK TO YOU, LEO GRANDE

reż. Sophie Hyde, USA 2022, 97’

Nancy Stokes (Emma Thompson), emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande (Daryl McCormack). W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Chodorowska
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2022-08-03
Data aktualizacji: 2022-08-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź