Komunikat archiwalny

NCK: Scena Letnia

Przez wakacyjne miesiące skwer przed Nowohuckim Centrum Kultury rozbrzmiewa muzyką. W każdą niedzielę na plenerowej scenie NCK wystąpią zespoły z bardzo różnych muzycznych światów. W sierpniu nie lada atrakcją będzie piknik latino, podczas którego poznamy bliżej kulturę latynoamerykańską. NCK zaprasza na koncerty pod pogodnym, nowohuckim niebem. Na wszystkie występy wstęp wolny!

NCK: Scena Letnia
Fot. Kraków Dla Seniora

PROGRAM:

 

5 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

PIKNIK LATINO

Sierpień na Scenie Letniej rozpoczniemy wyjątkowym wydarzeniem! Piknik latino to niedziela wypełniona nie tylko muzyką, ale także gry i warsztaty dla dzieci, pokazy kulinarne, otwarta lekcja tango.

W koncercie wystąpią: Diego Jasaca (charanga Argentyna) oraz Barbara Dziewięcka-Data  (Classic Latino). Podczas pikniku odbędą się pokazy kulinarne z degustacją – ogień i woda, góry i morze – połączenie żywiołów w pokazie kuchni peruwiańskiej. Dzieci zapraszamy na warsztaty artystyczne, podczas których będą mogły własnoręcznie  wykonać tradycyjne maski wenezuelskie, piñaty, latawce (papagayo) i szmaciane lalki. Piknik będzie okazją do poznania tradycyjnych gier i zabaw:  gurrufio, bolas criollas, la perinola, la zaranda, las metras, carreras de los sacos, las rondas, la candelita y el palito mantequillero.

 

12 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

ZESPÓŁ ROUTE 66

Rockowo-popowa niedziela w ramach Sceny Letniej!

Route 66 Cover Band gra znane polskie przeboje oraz najpopularniejsze zagraniczne hity. Energia, charyzma i profesjonalizm to jego znaki rozpoznawcze. Zespół posiada bogate doświadczenie sceniczne, studyjne i telewizyjne, aktualnie pracuje nad pierwszym autorskim materiałem.

 

19 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

KENNY JAMES SHOW  

Kenny James – rozpoczął karierę na Wschodnim Wybrzeżu i zadebiutował w słynnym na całym świecie Teatrze Apollo w Nowym Jorku w wieku dziewięciu lat. Występował w klubach muzycznych w Connecticut i Los Angeles, na swoim koncie ma wiele wyróżnień na  międzynarodowych festiwalach muzycznych między innymi w Polsce, Finlandii, Rumunii i Indonezji.

 

26 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

KAPELA HANKI WÓJCIAK

Scenę Letnią zamykamy koncertem zespołu prezentującego muzykę folkową z elementami muzyki orientalnej, celtyckiej i polskiej. Kapela w swych utworach wykorzystuje elementy improwizacji, tworząc muzykę bliską melodiom ludowym i tanecznym. W swoich tekstach Hanka Wójciak opisuje współczesny świat, wykorzystując przy tym słownictwo z gwar góralskich i liczne archaizmy.

Hanka Wójciak -  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka.  Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej, a w TVP Kraków - odcinki specjalne programu Pod Tatrami poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty: Znachorka (2014) i Zasłona(2017).

 

PDF INFORMATOR "SCENA LETNIA 2018"

Na wszystkie występy wstęp wolny!

 

A JUŻ PO WAKACJACH:

 

STANISŁAWA CELIŃSKA - „Malinowa” – koncert

23 września (niedziela), g.19.00, Scena NCK  

 

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ –„Zjedz kawiorek” – program kabaretowy

5 października (piątek), g. 19.00, Scena NCK  

 

MICHAŁ BAJOR – „Od Kofty... do Korcza” 

14 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
 

PIOTR BAŁTROCZYK – „Mężczyzna z kijowym peselem”  

25 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK  

 

BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR – spektakl teatralny

28 października (niedziela), g.  18.00, Scena NCK

 

EDYTA GEPPERT z zespołem Vasie – koncert

9 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK  

 

BURSZTYNOWE DRZEWO – spektakl muzyczno-baletowy 

16, 17 listopada (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK

 

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

2 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK  

 

DZIADEK DO ORZECHÓW - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

2 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK  

 

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH – jubileusz 15-lecia  

15 grudnia (sobota), g. 17.00, 20.00, Scena NCK  

 

 

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków
Tagi: NCK, koncert

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także