NCK: Scena Letnia

Przez wakacyjne miesiące skwer przed Nowohuckim Centrum Kultury rozbrzmiewa muzyką. W każdą niedzielę na plenerowej scenie NCK wystąpią zespoły z bardzo różnych muzycznych światów. W sierpniu nie lada atrakcją będzie piknik latino, podczas którego poznamy bliżej kulturę latynoamerykańską. NCK zaprasza na koncerty pod pogodnym, nowohuckim niebem. Na wszystkie występy wstęp wolny!

NCK: Scena Letnia
Fot. Kraków Dla Seniora

PROGRAM:

 

15 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

NAD DACHAMI PARYŻA – koncert piosenki francuskiej

Lipcowy niedzielny wieczór warto spędzić uczestnicząc w kolejnej odsłonie Sceny Letniej – za sprawą artystów publiczność przeniesie się do pięknego, pełnego magii Paryża.

Na koncert składają się najpiękniejsze piosenki francuskie wszech czasów, między innymi Edith Piaf, Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura. Usłyszeć będzie można zarówno oryginalne jak i polskie wersje utworów, także najpopularniejsze: „Champs Elysees”, „Niebo nad Paryżem”, „C’est Si Bon”.

Wykonawcy:
Beata Marczewska – wokal

Adam Snopek/Tomasz Pali – piano

Michał Opeldus/Marek Andrysek – akordeon

 

22 lipca (niedziela), g. 18.00 scena plenerowa

AGATA ŚLAZYK 

Niedzielne popołudnie przy delikatnych dźwiękach gitary i poetyckich tekstach? Oczywiście, że tak i oczywiście – w ramach Sceny Letniej!

Agata Ślazyk po raz kolejny będzie gościem Sceny Letniej, a wraz z nią poetyckość Piwnicy pod Baranami, liryka ballad, ale też rockowe, mocniejsze brzmienia. Nie zabraknie lubianych coverów w autorskich aranżacjach oraz anegdot związanych z pracą nad najnowszą płytą.

 

29 lipca (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

ZESPÓŁ ELENDES      

Lipiec na Scenie Letniej zakończy koncert zespołu Elendes. Trzech multi-instrumentalistów z utworami zarówno własnymi jak i energetycznymi aranżacjami znanych hitów Maroon 5, Mumford an the Sons i wielu innych. Mocny, stylowy wokal, gitara akustyczna, elektryczna i bas, instrumenty perkusyjne, tuba, klawisze, wokalne chórki… wszystko na najwyższym poziomie, dla najwspanialszej publiczności w Krakowie!

Zespół tworzą:

Stein Goddere

Andrzej Kuchta

Łukasz Chrzanowski

 

5 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

PIKNIK LATINO

Sierpień na Scenie Letniej rozpoczniemy wyjątkowym wydarzeniem! Piknik latino to niedziela wypełniona nie tylko muzyką, ale także gry i warsztaty dla dzieci, pokazy kulinarne, otwarta lekcja tango.

W koncercie wystąpią: Diego Jasaca (charanga Argentyna) oraz Barbara Dziewięcka-Data  (Classic Latino). Podczas pikniku odbędą się pokazy kulinarne z degustacją – ogień i woda, góry i morze – połączenie żywiołów w pokazie kuchni peruwiańskiej. Dzieci zapraszamy na warsztaty artystyczne, podczas których będą mogły własnoręcznie  wykonać tradycyjne maski wenezuelskie, piñaty, latawce (papagayo) i szmaciane lalki. Piknik będzie okazją do poznania tradycyjnych gier i zabaw:  gurrufio, bolas criollas, la perinola, la zaranda, las metras, carreras de los sacos, las rondas, la candelita y el palito mantequillero.

 

12 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

ZESPÓŁ ROUTE 66

Rockowo-popowa niedziela w ramach Sceny Letniej!

Route 66 Cover Band gra znane polskie przeboje oraz najpopularniejsze zagraniczne hity. Energia, charyzma i profesjonalizm to jego znaki rozpoznawcze. Zespół posiada bogate doświadczenie sceniczne, studyjne i telewizyjne, aktualnie pracuje nad pierwszym autorskim materiałem.

 

19 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

KENNY JAMES SHOW  

Kenny James – rozpoczął karierę na Wschodnim Wybrzeżu i zadebiutował w słynnym na całym świecie Teatrze Apollo w Nowym Jorku w wieku dziewięciu lat. Występował w klubach muzycznych w Connecticut i Los Angeles, na swoim koncie ma wiele wyróżnień na  międzynarodowych festiwalach muzycznych między innymi w Polsce, Finlandii, Rumunii i Indonezji.

 

26 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa

KAPELA HANKI WÓJCIAK

Scenę Letnią zamykamy koncertem zespołu prezentującego muzykę folkową z elementami muzyki orientalnej, celtyckiej i polskiej. Kapela w swych utworach wykorzystuje elementy improwizacji, tworząc muzykę bliską melodiom ludowym i tanecznym. W swoich tekstach Hanka Wójciak opisuje współczesny świat, wykorzystując przy tym słownictwo z gwar góralskich i liczne archaizmy.

Hanka Wójciak -  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka.  Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej, a w TVP Kraków - odcinki specjalne programu Pod Tatrami poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty: Znachorka (2014) i Zasłona(2017).

 

PDF INFORMATOR "SCENA LETNIA 2018"

Na wszystkie występy wstęp wolny!

 

A JUŻ PO WAKACJACH:

 

STANISŁAWA CELIŃSKA - „Malinowa” – koncert

23 września (niedziela), g.19.00, Scena NCK  

 

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ –„Zjedz kawiorek” – program kabaretowy

5 października (piątek), g. 19.00, Scena NCK  

 

MICHAŁ BAJOR – „Od Kofty... do Korcza” 

14 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
 

PIOTR BAŁTROCZYK – „Mężczyzna z kijowym peselem”  

25 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK  

 

BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR – spektakl teatralny

28 października (niedziela), g.  18.00, Scena NCK

 

EDYTA GEPPERT z zespołem Vasie – koncert

9 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK  

 

BURSZTYNOWE DRZEWO – spektakl muzyczno-baletowy 

16, 17 listopada (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK

 

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

2 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK  

 

DZIADEK DO ORZECHÓW - spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

2 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK  

 

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH – jubileusz 15-lecia  

15 grudnia (sobota), g. 17.00, 20.00, Scena NCK  

 

 

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków
mapa
Tagi: NCK, koncert

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAREK JACHOWICZ
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także