KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

ICE Kraków: Koncert dla Seniorów

W dniu 11 grudnia o godzinie 12 Urząd Miasta Krakowa zaprasza krakowskich seniorów do Centrum Kongresowego ICE KRAKÓW ul. Marii Konopnickiej 17 Kraków na VII galę rozdania certyfikatów Miejsc Przyjaznych Seniorom, połączoną z koncertem dla starszych mieszkańców naszego miasta. Podczas koncertu zaprezentują się zespół „Prasłowianki”.

Fot. Kraków Dla Seniora

Miejsca Przyjazne Seniorom to przede kawiarnie, sklepy, apteki, instytucje kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne, medyczne,  użyteczności publicznej i inne, w których osoby starsze czują się swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane, a których oferta odpowiada na potrzeby starszych mieszkańców poprzez dostosowanie swojej architektury oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy. Miejsca wybrane w ramach akcji otrzymują certyfikat: „Miejsce przyjazne seniorom” i są oznaczane specjalnym znakiem informującym o wyróżnieniu.

„Prasłowianki” to działająca od 2009 roku wokalno-instrumentalna grupa, złożona z byłych członków Zespołu Pieśni i Tańca UJ „Słowianki”. W repertuarze zespołu znajdują się ludowe pieśni krajów słowiańskich, głównie bałkańskich w tym: Serbii, Macedonii, Dalmacji, Bośni, Chorwacji etc. Profesjonalizm, entuzjazm oraz spontaniczność prezentowanego programu sprawiają, iż występy „Prasłowianek” tworzą niezapomnianą atmosferę i są bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność łatwo dającą się wciągać do wspólnej zabawy.
Zespół ma na koncie wspólne występy z „Trubadurami”, „Voxem” z Nigelem Kennedym. Zespół zagra pod przewodnictwem Pani Wiktorii Bisztygi, sopranistki związanej z Krakowskim Akademickim Chórem Organum, przez lata związana z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość poznania historii ICE KRAKÓW i zapoznania uczestników koncertu z działaniami Centrów Aktywności Seniorów. Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach realizacji Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

Bezpłatne zaproszenia na Koncert (maksymalnie 2 na jedną osobę) można otrzymać w punktach informacji miejskiej InfoKraków:

  • ul. Św. Jana 2 - czynny codziennie w godz. 10-18,
  • pl. Wszystkich Świętych 2 (Pawilon Wyspiańskiego) - czynny codziennie w godz. 9-17.

Wstęp na koncert od godz. 10:30.

 

ADRES: ul. Konopnickiej 17, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Data publikacji: 2017-11-28
Data aktualizacji: 2017-11-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź