Komunikat archiwalny

ICE Kraków: Koncert dla Seniorów

W dniu 11 grudnia o godzinie 12 Urząd Miasta Krakowa zaprasza krakowskich seniorów do Centrum Kongresowego ICE KRAKÓW ul. Marii Konopnickiej 17 Kraków na VII galę rozdania certyfikatów Miejsc Przyjaznych Seniorom, połączoną z koncertem dla starszych mieszkańców naszego miasta. Podczas koncertu zaprezentują się zespół „Prasłowianki”.

ICE Kraków: Koncert dla Seniorów
Fot. Kraków Dla Seniora

Miejsca Przyjazne Seniorom to przede kawiarnie, sklepy, apteki, instytucje kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne, medyczne,  użyteczności publicznej i inne, w których osoby starsze czują się swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane, a których oferta odpowiada na potrzeby starszych mieszkańców poprzez dostosowanie swojej architektury oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy. Miejsca wybrane w ramach akcji otrzymują certyfikat: „Miejsce przyjazne seniorom” i są oznaczane specjalnym znakiem informującym o wyróżnieniu.

„Prasłowianki” to działająca od 2009 roku wokalno-instrumentalna grupa, złożona z byłych członków Zespołu Pieśni i Tańca UJ „Słowianki”. W repertuarze zespołu znajdują się ludowe pieśni krajów słowiańskich, głównie bałkańskich w tym: Serbii, Macedonii, Dalmacji, Bośni, Chorwacji etc. Profesjonalizm, entuzjazm oraz spontaniczność prezentowanego programu sprawiają, iż występy „Prasłowianek” tworzą niezapomnianą atmosferę i są bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność łatwo dającą się wciągać do wspólnej zabawy.
Zespół ma na koncie wspólne występy z „Trubadurami”, „Voxem” z Nigelem Kennedym. Zespół zagra pod przewodnictwem Pani Wiktorii Bisztygi, sopranistki związanej z Krakowskim Akademickim Chórem Organum, przez lata związana z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość poznania historii ICE KRAKÓW i zapoznania uczestników koncertu z działaniami Centrów Aktywności Seniorów. Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach realizacji Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

Bezpłatne zaproszenia na Koncert (maksymalnie 2 na jedną osobę) można otrzymać w punktach informacji miejskiej InfoKraków:

  • ul. Św. Jana 2 - czynny codziennie w godz. 10-18,
  • pl. Wszystkich Świętych 2 (Pawilon Wyspiańskiego) - czynny codziennie w godz. 9-17.

Wstęp na koncert od godz. 10:30.

 

Adres:
ul. Konopnickiej 17, Kraków

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora
Zobacz także