Aktualności

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021

W okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

MELEKS 80+: nowa usługa dla seniorów

Od 1 kwietnia rusza kolejny miejski program, kierowany do krakowskich seniorów. Usługa transportowa MELEKS 80+ ma na celu pomoc w dotarciu do grobów bliskich i będzie świadczona w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-14 na terenie cmentarzy komunalnych: Rakowice, Prądnik Czerwony, Grębałów.

Pomoc psychologiczna dla Krakowian

W ramach wsparcia dla Krakowian odczuwających skutki pandemii koronawirusa i długotrwałej izolacji, uruchomiona została specjalna linia bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

Dobre Słowa - telefon dla seniorów

Kiedy większość z nas może przenieść swoje życie do Internetu, seniorzy zostają sami. Dlatego z inicjatywy Szlachetnej Paczki został uruchomiony telefon “Dobre Słowa - telefon dla seniorów”. To inicjatywa, w odpowiedzi na narastający lęk i niemoc, o których coraz więcej słychać od seniorów, podopiecznych Szlachetnej Paczki.

Aktywny senior w domu- ćwiczenia przygotowane przez fizjoterapeutów

Zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu - to element programu profilaktycznego „Aktywny senior w domu" przygotowanego przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów oraz resort zdrowia w związku z zaleceniami, aby seniorzy unikali wychodzenia z domu. Jak podkreślają fizjoterapeuci, już kilka dni bez ruchu może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu, stąd propozycja ćwiczeń.

Wojewoda małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów

 

Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.30.

#senior w domu - Gotowe zajęcia online!

Redaktor naczelny serwisu www.czas-seniora.pl Małgorzata Kospin zaprasza od poniedziałku do piątku o godz. 9.30 na transmisję na żywo, w nowej serii zajęć pt. „Senior w domu”.

Trwa rekrutacja do projektu! „Małopolski Tele-Anioł” - Uwaga zmiany

Celem projektu "Małopolski Tele-Anioł" jest poprawa jakości życia niesamodzielnych Małopolan poprzez zorganizowanie systemu opieki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, który umożliwi 10 000 niesamodzielnych Małopolan, jak najdłuższe bezpieczne pozostanie w ich środowisku oraz miejscu zamieszkania.

W związku z podwyższonym ryzykiem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 Biuro projektu „Małopolski Tele-Anioł” pozostaje do Państwa dyspozycji telefonicznie (12 61-60-611) oraz poprzez pocztę elektroniczną – teleopieka@umwm.malopolska.pl W celu usprawnienia pracy uruchomiono dla Państwa wygody dodatkowe numery telefonów, tj.: 12 378 70 31 oraz 12 378 70 32, w ramach których  pracownicy będą udzielać szczegółowych informacji dotyczących projektu.

Złota Rączka: nieodpłatna pomoc dla seniorów

Miejska „Złota Rączka” ma na celu zapewnienie nieodpłatnej pomocy seniorom w drobnych, domowych  naprawach. Projekt skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia, w pierwszej kolejności samotnych i niepełnosprawnych, prowadzących jednoosobowe gospodarstwo. Zakres pomocy obejmuje drobne naprawy, niewymagające natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, jak również nie pociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy wykonywane są wyłącznie w lokalu zamieszkiwanym przez osobę ubiegającą się o pomoc.