KRAKÓW DLA SENIORA rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

AKADEMIA PEŁNI ŻYCIA

Adres: ul. Rzeźnicza 2a, 31-540 Kraków
E-MAIL

biuro@apz.org.pl

WWW:

http://ww.apz.org.pl

Telefon
Fax

Opis

Laureat I, II, III, IV edycji "Miejsce przyjazne seniorom"

Akademia Pełni Życia jest organizacją pozarządową działającą nie dla zysku, Siedziba Akademii mieści się w centrum miasta, lokal dostosowany jest do potrzeb osób starszych. Do dyspozycji seniorów w APŻ dostępne są sale szkoleniowe, pracownia komputerowa oraz kuchnia.

 
Stowarzyszenie prowadzi zajęcia na miejscu, a także poza siedzibą - w różnych częściach Krakowa jak i jego okolicach.

Podstawą pracy Akademii są zajęcia edukacyjne dla seniorów, w  szczególności: kursy komputerowe i językowe, treningi pamięci i komunikacji społecznej, wykłady, seminaria z literatury, filozofii, kognitywistyczne, warsztaty plastyczne, Klub Teatralny i Filmowy, wycieczki.

 
W APŻ działa Klub Seniora Europejczyka – inkubator nowych pomysłów i inicjatyw. Większość zajęć ma formułę otwartą - nie trzeba być członkiem Stowarzyszenia ani żadnej jego agendy by z nich skorzystać. Organizacja realizuje innowacyjne projekty edukacyjne - polskie i międzynarodowe, wspiera i szkoli inne organizacje w prowadzeniu działań na rzecz osób 50+, pomaga osobom prowadzącym badania dotyczące osób starszych, współpracuje z uczelniami wyższymi, mediami.

 

Biuro Akademii czynne:
od poniedziałku do czwartku
w godz. 9.00-11.00
oraz we wtorki
w godz. 14.00-16.00
W piątki biuro nieczynne

 


Starość to taki dziwny okres życia - każdy chce ją osiągnąć, ale nikt jej nie lubi. W Akademii postanowiliśmy polubić starość. Dostrzec jej jasną stronę. Wspólnie wydobyć z przychodzących tu ludzi to, co w nich najlepsze: życzliwość, poczucie humoru, mądrość życiową. Akademia to nie jest tylko „miejsce przyjazne seniorom" - to miejsce tworzone przez seniorów i dla nich, gdzie każdy jest u siebie.

Zarząd APZ

pokaż metkę
Data
Osoba publikująca: ELŻBIETA DOBRZYCKA
Podmiot publikujący: Dla seniora