Klub Seniora BETANIA w Nowym Bieżanowie

Adres:
ul. Aleksandry 1, 30-837 Kraków

Opis

Przy parafii Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie powstał Klub Seniora BETANIA.

 

MAMY POTENCJAŁ I CHCEMY BYĆ PRZYDATNI

Seniorzy - mieszkańcy parafii - odpowiadając na apel Księdza proboszcza Józefa Jakubca postanowili wykorzystać swój seniorski potencjał. Zwołano posiedzenie członków założycieli , przeprowadzono zebranie wyborcze i tak rozpoczął swoją działalność Klub Seniora Betania.


Klub przygotował program działania obejmujący wiele różnorodnych zajęć. Raz w miesiącu zaplanowano realizację wykładów dotyczących zdrowia i odpowiedniego odżywiania. Panie, które potrafią haftować i szydełkować – postanowiły przekazać swoje umiejętności młodszym. Powstaje także grupa wymiany doświadczeń kulinarnych.

 

Na początek działania Klubu jego uczestnicy postanowili także korzystać z oferty przysługującej nie tylko seniorom tj. bezpłatne wejścia do podziemi Rynku, czy korzystanie z wielu propozycji różnych stowarzyszeń dotyczących wyjazdów do Oświęcimia, Wadowic. Plan kolejnych wycieczek jest bardzo bogaty.


Trenerzy UKS Salwator, mający uprawnienia do prowadzenia różnych dyscyplin sportowych rozpoczęli zajęcia z seniorami z Nordic Walking. Przewidziano także wiosłowanie na ergometrach. Trenerzy pracują wolontaryjnie.


Dalsze plany Klubu obejmują zorganizowanie własnej salki do ćwiczeń rekreacyjnych.


Seniorzy Klubu Seniora Betania w Nowym Bieżanowie wierzą, że ich zapał i potencjał będzie wykorzystany i spożytkowany dla tak zwanego wspólnego dobra.

Data: 2014-06-06 pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA CHODOROWSKA
Podmiot publikujący: Dla seniora